7 nawyków pozytywnych osób

utworzone przez | wrz 21, 2018 | Uncategorized

Pozytywne osoby rozświetlają nasze życie. Często jesteśmy otaczani negatywną energią. Ludzie nierzadko narzekają, robią niewłaściwe rzeczy, aby skrzywdzić siebie i innych, krytykują, obmawiają. Jednak niektórzy ludzie są w stanie zachować optymizm w najbardziej toksycznym środowisku.

Co robią pozytywne osoby aby poradzić sobie z negatywną energią, która ich otacza? Masuru Emoto to japoński naukowiec, który odkrył, że woda reaguje na nasze myśli, słowa czy muzykę. Naukowiec twierdzi, że otaczająca nas woda w często zanieczyszczonych rzekach czy jeziorach odzwierciedla nasze myśli i emocje. Nawet zanieczyszczoną wodę, której kryształki były bardzo brzydkie, można było zmienić poprzez pozytywne słowa i wysyłanie „dobrej energii”.

Co robią pozytywne osoby? Porady psycholog online

Pozytywne osoby znajdują szczęście w swoim wnętrzu.

Pozytywne osoby nie szukają szczęścia w bodźcach zewnętrznych. Kiedy szukasz szczęścia poza sobą, twój nastrój spada wraz z zanikiem zewnętrznego bodźca. Powoduje to niepewność i uzależnienia.

Zamiast tego, ludzie patrzący na świat optymistycznie szukają wewnętrznych źródeł pozytywnej energii. W ten sposób ich stan szczęścia nie zależy tak bardzo od sytuacji zewnętrznej, ale od konfrontacji z sytuacją. Świadomość tego pozwala im filtrować negatywną energię poprzez poszukiwanie wewnętrznego spokoju.

Pozytywni ludzie wierzą w siebie – doradza psycholog online

Jednym z najbardziej toksycznych i negatywnych obciążeń na które każdy z nas jest narażony, jest sceptycyzm ludzi, którzy nie wierzą w nas, krytykują lub próbują ograniczać. Ludzi, którzy zrzucają na nas własne niekompetencje i frustracje.

Pozytywnie nastawieni ludzie są świadomi, że ich sukces zależy od wiary w siebie, nawet jeśli nikt inny tego nie podziela. Ostatecznie, każdy jest odpowiedzialny za swoje życie: „Nasze przekonania na temat tego, kim jesteśmy i kim możemy być dokładnie określają, kim możemy być.” Anthony Robbins

Pozytywni ludzie są świadomi, że ich sukces zależy od wiary w siebie.

Pozytywni ludzie akceptują porażkę i biorą odpowiedzialność.

Pozytywne osoby akceptują porażkę, ponieważ wiedzą, że to jedyny sposób na naukę i rozwój. Rozumieją negatywne emocje, które ona wywołuje, ale nie pławią się w nich. Zamiast tego wychodzą z kryzysu i idą do przodu.

Pozytywni ludzie zawsze biorą odpowiedzialność za to, co się dzieje w ich życiu i nie próbują obwiniać innych, aby usprawiedliwić swoje błędy. Koncentrują się na tym, co mogą poprawić i analizują co się stało, aby mogli zrobić to lepiej następnym razem.

Pozytywni ludzie uważają, że każdy problem da się rozwiązać.

Są świadomi, że na wszystko znajdzie się rozwiązanie. Dla pozytywnych ludzi zawsze istnieje jakiś sposób na pokonanie przeszkody. Nawet kiedy sięgną dna są w stanie się pozbierać i patrzeć w przyszłość z zamiarem zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby stać się silniejszym i podnieść po porażce.

Celne jest tu zdanie Winstona Churchila: „Sukces to umiejętność ponoszenia porażek bez utraty entuzjazmu”.

Pozytywni ludzie nie potrzebują aprobaty innych ludzi.

Poleganie na opinii innych ludzi sprawia, że stajesz się wrażliwy, można Cię łatwo zmanipulować a nawet uzależnić. Pozytywni ludzie zdają sobie z tego sprawę, tak samo jak wiedzą, że nie można zadowolić wszystkich. Dlatego nie szukają aprobaty innych ludzi. Działają najczęściej w zgodzie z własnym zestawem wartości.

Słuchają opinii innych ludzi, ale nie pozwalają, by wpłynęły na nich bardziej, niż to potrzebne dla ich dalszego rozwoju. Wiedzą, jak okazywać wdzięczność za konstruktywną krytykę i jak radzić sobie z tymi osobami, które próbują zaszkodzić.

Ludzie patrzący na świat optymistycznie szukają wewnętrznych źródeł pozytywnej energii.

Pozytywni ludzie ćwiczą i pozostają w kontakcie z naturą.

Ćwiczenia fizyczne sprzyjają uwalnianiu endorfin, hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Ćwiczenia pomagają również radzić sobie ze stresem i poprawiają samoocenę. To wszystko tworzy koktajl optymizmu i pozytywnej energii, która pomaga pozostać silnym w obliczu możliwych negatywnych fal napływających z zewnątrz.

Pozytywni ludzie mają także regularny kontakt z naturą i spędzają czas na świeżym powietrzu. Natura i świeże powietrze sprzyjają relaksowi, introspekcji i samoświadomości.

Pozytywni ludzie unikają negatywnych ludzi – doradza psycholog online

To może być jedna z najważniejszych rzeczy, którą należy wykonać, aby utrzymać pozytywną energię. Trudność polega na tym, że wymaga to siły, którą nie zawsze dysponujemy: odwagi i determinacji.

Odwaga jest niezbędna, aby unikać negatywnych ludzi. Głównie dlatego, że ci, którzy mają na nas największy wpływ, najczęściej są ważnymi osobami w naszym życiu, niektórych darzymy nawet ogromną miłością.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA