O mnie
Nazywam się Anna Frączkowska.
Jestem doświadczonym Psychologiem posiadającym wieloletnie doświadczenie w pracy. Udzielam porad psychologicznych online. Dbam o komfort Klientów dostosowując prace terapeutyczne do indywidualnych potrzeb każdego Klienta, opierając się na różnorodnych modelach terapeutycznych opartych na dowodach, takich jak:
- terapia behawioralno – poznawcza (CBT)
- terapia skoncentrowana na rozwiązywaniu problemów (SFT)
- terapia egzystencjalno – humanistyczna (EHT)
- prowadzę sesje relaksacyjne, z wizualizacjami oraz nauką pogłębionego oddechu
Obecnie pracuję w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie ul. Nowowiejska 27, Oddział I Ogólnopsychiatryczny gdzie jako Psycholog Kliniczny zajmuję się diagnostyką i leczeniem psychologiczno – psychoterapeutycznym.
Udzielam porad psychologicznych online.
Klient ma możliwość zgłoszenia się w dowolnym wybranym przez siebie momencie i spotkania online ze mną.
Jest to stosunkowo nowy sposób dostarczania pomocy psychologicznej, jednak istnieje wiele badań analizujących skuteczność terapii opartych na Skype-sesjach. Wyniki statystyczne pokazały, że można uzyskać poprawę zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia dzięki psychoterapii przez Skype’a. Badania wykazały również, że leczenie przez video-sesje jest równie skuteczne co terapia twarzą w twarz i że zadowolenie wśród Klientów zostało ocenione jako wysokie. Terapia oparta na sesjach online jest skuteczna w wielu różnych życiowych i psychicznych trudnościach i problemach. Psychoterapia przez Skype korzysta z tej samej gamy czynników leczących co terapia twarzą w twarz. Jest to m.in. komunikacja w czasie rzeczywistym zarówno werbalna jak i niewerbalna, kontakt wzrokowy, sojusz terapeutyczny oraz różne elementy z języka ciała.
Telemedycyna jest najnowszą, bardzo dynamicznie rozwijającą się formą medycyny i opieki zdrowotnej, łączącą w sobie elementy telekomunikacji, informatyki i medycyny. Dzięki jej rozwojowi możliwe jest przełamywanie przez zespół terapeutyczny barier geograficznych, postawienie szybkiej diagnozy i zapewnienie opieki medycznej poprzez transfer informacji zamiast konieczności przemieszczania się Klienta, szczególnie tych, którzy z różnych powodów nie są w stanie fizycznie przybyć na tradycyjną wizytę i badanie do lekarza. Ocenia się, że stanie się ona w najbliższym czasie jednym z najważniejszych instrumentów ochrony zdrowia, ze względu na rozwój nowoczesnych technologii umożliwiających przesył danych a także obserwowane współcześnie tendencje.
WYKSZTAŁCENIE
Posiadam tytuł Magistra Psychologii o specjalności:
Psychologia kliniczna i zdrowia
z SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.
Praca magisterska pt. „Opowieści o miłości i jej składniki a satysfakcja ze związku” dotyczyła wielowymiarowych modeli w związkach partnerskich. Badałam związek między opowieściami
o miłości oraz jej składnikami (intymnością, namiętnością, zaangażowaniem) a satysfakcją ze związku.
Uczestniczyłam w Szkoleniu Psychoterapeutycznym MABOR w Centrum Psychologiczno – Medycznym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
KWALIFIKACJE
Ukończyłam szkolenia pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Wśród szkoleń i konferencji, w których uczestniczyłam, znajdują się między innymi: Konferencja
„Seksualność człowieka – nadużycie, diagnoza, terapia”, Konferencja „Człowiek chory w środowisku:
Zadania i doświadczenia profesjonalistów”,
Konferencja Naukowa Ogólnopolskiego Systemu Ochrony
Zdrowia OSOZ: „Innowacyjna Ochrona Zdrowia”.
Zajmuję się pracą naukową, aktualnie piszę książkę „Love Coach” poświeconą zagadnieniom miłości i seksualności oraz zdrowia
i radości z życia.
SPECJALIZACJE W PRACY
Rozwój osobisty, mediacje, negocjacje: motywacja, komunikacja, skuteczność, kariera, zarządzanie czasem, harmonia.
Interwencje kryzysowe: wsparcie emocjonalne, poczucie bezpieczeństwa, redukcja lęku.
Zaburzenia nastroju: depresja, mania, CHAD, dystymia, sezonowe zaburzenia depresyjne, kryzys życiowy, złość, samotność.
Uzależnienia: od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, internetu, seksu, zakupów, pracy.
Zaburzenia odżywiania: anoreksja, bulimia, ortoreksja, otyłość.
Lęk, stres i trauma: zespół lęku uogólnionego, fobie, zaburzenia obsesyjno- kompulsywne, zaburzenia adaptacyjne, trudności związane z emigracją, DDA, DDD, molestowanie seksualne, zaburzenia snu, trudności w wyrażaniu uczuć i potrzeb, zarządzanie stresem.
Zaburzenia osobowości: osobowość z pogranicza (borderline), osobowość narcystyczna, osobowość lękowa (unikająca), osobowość zależna.
Terapia par, budowanie związku i miłości, kwestie relacji: trudności w relacjach rodzinnych, przemoc, kryzys, zdrada, relacje zawodowe.