O mnie

Nazywam się Anna Frączkowska.

Jestem doświadczonym Psychologiem posiadającym wieloletnie doświadczenie w pracy. Udzielam porad psychologicznych online. Dbam o komfort Klientów dostosowując prace terapeutyczne do indywidualnych potrzeb każdego Klienta, opierając się na różnorodnych modelach terapeutycznych opartych na dowodach, takich jak:

 

  •  terapia behawioralno – poznawcza (CBT)
  •  terapia skoncentrowana na rozwiązywaniu problemów (SFT)
  •  terapia egzystencjalno – humanistyczna (EHT)
  •  prowadzę sesje relaksacyjne, z wizualizacjami oraz nauką pogłębionego oddechu
Staże kliniczne odbyłam w Instytutucie Kardiologii im Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie w Klinice Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej w Pracowni Psychologii Klinicznej oraz w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie w Centrum Psychoterapii, Oddział XIII Dzienny Zaburzeń Nerwicowych. 

Obecnie pracuję w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie ul. Nowowiejska 27, Oddział I Ogólnopsychiatryczny gdzie jako Psycholog Kliniczny zajmuję się diagnostyką i leczeniem psychologiczno – psychoterapeutycznym. 

Udzielam porad psychologicznych online.

Klient ma możliwość zgłoszenia się w dowolnym wybranym przez siebie momencie 
i spotkania online ze mną.

Jest to stosunkowo nowy sposób dostarczania pomocy psychologicznej, jednak istnieje wiele badań analizujących skuteczność terapii opartych na Skype-sesjach. Wyniki statystyczne pokazały, że można uzyskać poprawę zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia dzięki psychoterapii przez Skype’a. Badania wykazały również, że leczenie przez video-sesje jest równie skuteczne co terapia twarzą w twarz  i że zadowolenie wśród Klientów zostało ocenione jako wysokie. Terapia oparta na sesjach online jest skuteczna w wielu różnych życiowych i psychicznych trudnościach i problemach. Psychoterapia przez Skype korzysta z tej samej gamy czynników leczących co terapia twarzą w twarz. Jest to m.in. komunikacja w czasie rzeczywistym zarówno werbalna jak i niewerbalna, kontakt wzrokowy, sojusz terapeutyczny oraz różne elementy z języka ciała.

Telemedycyna jest najnowszą, bardzo dynamicznie rozwijającą się formą medycyny i opieki zdrowotnej, łączącą w sobie elementy telekomunikacji, informatyki i medycyny. Dzięki jej rozwojowi możliwe jest przełamywanie przez zespół terapeutyczny barier geograficznych, postawienie szybkiej diagnozy i zapewnienie opieki medycznej poprzez transfer informacji zamiast konieczności przemieszczania się Klienta, szczególnie tych, którzy z różnych powodów nie są w stanie fizycznie przybyć na tradycyjną wizytę i badanie do lekarza. Ocenia się, że stanie się ona w najbliższym czasie jednym z najważniejszych instrumentów ochrony zdrowia, ze względu na rozwój nowoczesnych technologii umożliwiających przesył danych a także obserwowane współcześnie tendencje.

WYKSZTAŁCENIE

Posiadam tytuł Magistra Psychologii o specjalności:

Psychologia kliniczna i zdrowia

z  SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.

Praca magisterska pt. „Opowieści o miłości i jej składniki a satysfakcja ze związku” dotyczyła wielowymiarowych modeli w związkach partnerskich. Badałam związek między opowieściami


o miłości oraz jej składnikami (intymnością, namiętnością, zaangażowaniem) 
a satysfakcją ze związku.

Uczestniczyłam w Szkoleniu Psychoterapeutycznym MABOR w Centrum Psychologiczno – Medycznym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

KWALIFIKACJE

Ukończyłam szkolenia pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Wśród szkoleń i konferencji, w których uczestniczyłam, znajdują się między innymi: Konferencja

„Seksualność człowieka – nadużycie, diagnoza, terapia”, Konferencja „Człowiek chory w środowisku:

Zadania i doświadczenia profesjonalistów”,

Konferencja Naukowa Ogólnopolskiego Systemu Ochrony

Zdrowia OSOZ: „Innowacyjna Ochrona Zdrowia”.

Zajmuję się pracą naukową, aktualnie piszę książkę „Love Coach” poświeconą zagadnieniom miłości i seksualności oraz zdrowia
i radości z życia.

SPECJALIZACJE W PRACY

Rozwój osobisty, mediacje, negocjacje:  motywacja, komunikacja, skuteczność,  kariera, zarządzanie czasem, harmonia.

Interwencje kryzysowe: wsparcie emocjonalne, poczucie bezpieczeństwa, redukcja lęku.

Zaburzenia nastroju: depresja, mania, CHAD, dystymia, sezonowe zaburzenia depresyjne, kryzys życiowy, złość, samotność.

Uzależnienia: od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, internetu, seksu, zakupów, pracy.

Zaburzenia odżywiania: anoreksja, bulimia, ortoreksja, otyłość.

Lęk, stres i trauma: zespół lęku uogólnionego, fobie, zaburzenia obsesyjno- kompulsywne, zaburzenia adaptacyjne, trudności związane z emigracją, DDA, DDD, molestowanie seksualne, zaburzenia snu, trudności w wyrażaniu uczuć i potrzeb, zarządzanie stresem.

Zaburzenia osobowości: osobowość z pogranicza (borderline), osobowość narcystyczna, osobowość lękowa (unikająca), osobowość zależna.

Terapia par, budowanie związku i miłości, kwestie relacji: trudności w relacjach rodzinnych, przemoc, kryzys, zdrada, relacje zawodowe.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA