Bądź dobry dla siebie

utworzone przez | lut 29, 2020 | Uncategorized

Włączamy telewizor. Podgłaśniamy radio. Spędzamy czas wśród ludzi, w hałasie, w biegu. Pracujemy ponad swoje możliwości. Robimy wszystko, aby tylko uniknąć ciszy i konfrontacji z myślami w swojej głowie.

Czasem wewnętrzny głos mówi na nasz temat to, czego nie chcemy wiedzieć. Podszeptuje nam coś o naszych relacjach, czego nie chcemy do siebie dopuścić. Przypomina o zmianach, których moglibyśmy dokonać, a których za bardzo się boimy.

Traktuj siebie jak najważniejszą osobę na świecie.

Czas dla siebie - psycholog online

Jednak czas, który spędzamy tylko w swoim własnym towarzystwie, jest dla nas bezcenny. Tylko prawdziwa refleksja może pomóc nam zrozumieć siebie, docenić drogę, jaką już przeszliśmy i wyznaczyć kurs na przyszłość. Dlatego, jeśli do tej pory przed tym uciekałeś, przyszedł czas, aby zmierzyć się ze sobą.

Możesz spróbować wstać wcześniej, aby mieć chwilę dla siebie przed przebudzeniem domowników. Możesz prowadzić dziennik, któremu poświęcisz parę minut przed snem. Możesz wrócić z pracy pieszo, zabrać siebie na kawę lub do restauracji, którą zawsze chciałeś odwiedzić. Możesz wybrać się na spacer.

Czas, który spędzamy tylko w swoim własnym towarzystwie, jest dla nas bezcenny.

Bądź dobry dla siebie - psycholog online

Możesz zadawać sobie pytania. Zastanów się, co lubisz, a czego nie? Jaka jest Twoja opinia na popularne tematy? Czy Twoje wartości zmieniły się w ostatnim czasie? Czy jesteś taką osobą, jaką zawsze chciałeś być? Czy przyszedł czas na jakieś zmiany?

Pozwól sobie usłyszeć odpowiedzi, nawet jeśli nie wszystkie będą Ci się podobać. Podaruj sobie czas i uwagę. Traktuj siebie jak przyjaciela, któremu możesz się zwierzyć. I słuchaj uważnie.

Ponieważ to, co w sobie tłumimy, jest zazwyczaj najważniejszą informacją na nasz temat. Wsłuchaj się w siebie. Bądź dobry dla siebie. I najważniejsze: traktuj siebie jak najważniejszą osobę na świecie.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA