Czego pragną kobiety i czego pragną mężczyźni?

utworzone przez | mar 8, 2019 | Uncategorized

W związkach niezwykle ważna jest harmonia czyli zachowanie równowagi sił. Kiedy jedna osoba czuje się atakowana lub osądzana, ma poczucie, że jej możliwości są ograniczone wówczas dostrzegalna jest zachwiana równowaga. Jedna osoba ma poczucie wyższości, a druga niższości. W takim przypadku osoba słabsza zwykle znajduje sposób, żeby odzyskać siłę. Może to robić na wiele sposobów.

Być może następnym razem, kiedy będziesz miał ochotę na seks, druga osoba nie będzie tym zainteresowana. Albo kolejnym razem, gdy będziesz chciał gdzieś pójść, druga osoba nie będzie chciała Ci towarzyszyć. Może nawet nie poda prawdziwego powodu. Powie tylko: „Kochanie, dzisiaj nie czuję się dobrze”. Albo: „Mam naprawdę dużo pracy. Muszę dzisiaj zostać w biurze do późna”.

Osoby krytykujące są nieszczęśliwe

Gdy ktoś czuje się krytykowany, trudno mu dać to, czego pragniesz, nawet gdyby w istocie tego chciał. Bolesne jest, kiedy ukochana osoba Cię atakuje i równie bolesne jest, kiedy odsuwa się od Ciebie: „Widzę, że jesteś zła, porozmawiajmy o tym. Jak ci idzie?”, „Nie, wszystko jest w porządku”, słyszysz w odpowiedzi ale wyczuwasz złość.

Jeśli ktoś nie czuje się wystarczająco silny, żeby być agresywnym lub asertywnym, wówczas może przyjąć postawę bierno – agresywną i utrzymywać dystans. W obydwu przypadkach osiągnięty zostaje ten sam cel – przywrócenie równowagi sił.

Kontakt z własnymi uczuciami

Kiedy wracasz do domu, do kogoś, kto cię kocha czujesz się spełniony. Miłość wykorzenia nieprzyjemne uczucia. Sprawia, że stają się znośne, dzięki czemu możesz je poczuć, usłyszeć, zaakceptować i pozbyć się ich. Bez miłości te uczucia nie odejdą. Jeśli jesteśmy odcięci od źródła, od tego kim jesteśmy, nasza zdolność do odczuwania jest ograniczona. Jeśli mamy kontakt ze swoimi uczuciami i czujemy się kochani, wówczas jesteśmy w stanie się uzdrowić.

Większość mężczyzn pociągają silne kobiety i czują oni dla nich szacunek.

Mężczyźni pragną akceptacji

Mężczyźni pragną akceptacji tak samo jak kobiety. Wcale nie chcą być traktowani jak bohaterowie czy supermani. Zbyt wiele trudu ich kosztuje, żeby się dopasować do tej roli. Jeśli kobieta usiłuje kreować Partnera na kogoś innego niż jest w rzeczywistości, zawsze wzbudzi w końcu jego niechęć i rozdrażnienie, choćby były one skrzętnie ukrywane.

Kobieta pragnie mężczyzny silnego i opiekuńczego. U podstaw nierealnych oczekiwań wobec mężczyzn leży nie tylko zwykłe pragnienie, lecz kobiece poczucie bezradności lub brak pewności siebie.

Poczucie własnej wartości – psycholog online

Jeśli kobieta ma porzucić swe iluzoryczne marzenia o tym, czego powinien dla niej dokonać mężczyzna, musi rozwinąć w sobie poczucie siły i własnych możliwości. Kobiety obawiają się niekiedy przyznać, że mogą na sobie polegać. Wydaje im się, że jeśli ujawnią swoją siłę, Partner nie roztoczy nad nimi takiej opieki, jakiej pragną.

Tego rodzaju ukrytą obawę wykazały badania nad lękiem kobiet przed odniesieniem sukcesu. Wiele kobiet uważa, że jeśli będą silne, zbyt samodzielne i odniosą sukces, pozostaną samotne. Obawiają się, że mężczyźni tego nie lubią bo siła kobiet jest dla nich zagrożeniem.

Pociągająca siła kobiet

To oczywiście nieprawda, gdyż większość mężczyzn pociągają silne kobiety i czują oni dla nich szacunek. Przykre jest to, że kobiety z wymienionymi obawami nie znają radości płynącej z poczucia własnej siły i możliwości. A przecież to one tworzą fundamenty związku z mężczyzną opartego na prawdziwej równości.

Relacja jednostronna, w której mężczyźnie wolno dawać mniej miłości, powstrzymuje go od zbliżenia się do Partnerki. Kobieta robiąca wszystko za mężczyznę zabija jego chęć do robienia czegokolwiek. Jest to poważny i przykry w skutkach błąd. Kobieta, która zna swoją wartość, okazuje mężczyźnie, że oczekuje od niego aktywności w związku a to właśnie bardziej go do niej przyciąga.

Nic nie daje tyle radości i zadowolenia jak poczucie bliskości z ukochaną osobą.

Co daje radość i zadowolenie? – psycholog online

Nic nie daje tyle radości i zadowolenia jak poczucie bliskości z ukochaną osobą. Krytycyzm może zablokować uczucie intymności. Kiedy jesteśmy w intymnym, wypełnionym miłością związku, szczęście jest w nas zaprogramowane.

Negatywne emocje takie jak samotność lub cynizm, mają tak silnie toksyczne skutki, ponieważ nie są to stany normalne, naturalne. Jesteśmy zaprogramowani, żeby czuć się dobrze i mieć dobre, silne związki.

Związek wypełniony miłością pozwala nam pozostawać w kontakcie z codziennymi uczuciami, powstającymi z bieżących zdarzeń. Mamy kogoś, do kogo warto wrócić do domu, z kim można się dzielić uczuciami, rozmawiać, kontaktować się. Dzięki temu nie musimy tłumić nieprzyjemnych uczuć powstających w ciągu dnia i nie musimy uciekać od nich w uzależnienie od narkotyków i alkoholu.

Pułapka zbytniej szczodrości – psycholog online

Żeby uniknąć pułapki zbytniej szczodrości trzeba dobrze znać własne oczekiwania, wiedzieć w jakim stopniu akceptujemy swoją wartość, czy we własnych oczach zasługujemy na miłość Partnera. Jeśli będziesz siebie ceniła i postępowała zgodnie ze sobą nie grozi Ci, że druga osoba Cię zdominuje.

Nie pozwoli na to świadomość własnej godności. Kobiety wykorzystywane oślepia głód emocjonalny, nie są w stanie dokonać właściwego wyboru. Poczucie własnej wartości jest drogą, która prowadzi do spełnienia, rozkoszy i miłości.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA