Jak budować dobre relacje z bliskimi?

utworzone przez | gru 11, 2018 | Uncategorized

Dobre relacje z bliskimi oraz ich budowanie wymagają zaangażowania i czasu. Przeżywane emocje są ważne od pierwszych momentów życia. To, jak kształtują się one w okresie dorastania wpływa na naszą wrażliwość i postrzeganie świata. Tworzenie zdrowych relacji nie jest łatwe. Wymaga poświęceń, zrozumienia, empatii. Jak w takim razie znaleźć złoty środek i budować satysfakcjonujące relacje z bliskimi?

Podstawowym problemem w budowaniu relacji z ludźmi jest niewiedza związana z konstruowaniem wartościowych więzi. Dzieje się tak dlatego, że w przeszłości nie zostaliśmy nauczeni wspólnego przeżywania emocji oraz dbania o zbudowane już relacje. Wiąże się z tym brak umiejętności nazywania uczuć, nie potrafimy określić emocji jakie nas w danym momencie życia otaczają i skąd konkretnie się biorą. Oczywiście, nie każdy zakodowany wzorzec z dzieciństwa jest błędny.

Powodem budowania relacji w sposób niewłaściwy jest również obniżenie poczucia własnej wartości. Osoby zakompleksione mają trudność, aby otworzyć się i mówić głośno o swoim emocjach. Co zatem należy zrobić, aby budowanie zdrowych oraz wartościowych relacji z najbliższymi przychodziło łatwiej?

W pierwszej kolejności jeżeli masz wady których nie akceptujesz, popracuj nad nimi. Zauważ również, że masz wiele zalet. Doceń siebie i nagradzaj za każdy, nawet mały sukces.

Krytykę wyrażaj w konstruktywny sposób. Twoje negatywne nastawienie jest wyczuwalne dla innych osób.

Nie wywyższaj się. Traktuj każdego na równym poziomie. Niech bliscy w Twoim otoczeniu czują się dowartościowani. Nie bądź zarozumiały. Bądź otwarty i szanuj zdanie najbliższych.

Dialog oraz wzajemny szacunek to ważne elementy budowania każdej relacji.

Poświęcaj uwagę innym osobom. Nie bądź samolubny. Rozmawiaj o problemach. Bądź przy bliskich w sytuacjach kryzysowych i ważnych momentach w życiu.

Dialog oraz wzajem szacunek to ważne elementy budowania każdej relacji. Jeżeli pragniesz, aby Twoje relacji były zdrowe i satysfakcjonujące pracuj nad nimi. Bądź otwarty, wykaż się dobrym nastawieniem i empatią.

Słowa Byron Katie są niezwykle adekwatne i zachęcają do refleksji: Nasi rodzice, nasze dzieci, nasi partnerzy i nasi przyjaciele będą wciąż dotykali każdego czułego punktu, który mamy, dopóki nie zrozumiemy, czym jest to, czego jeszcze nie chcemy wiedzieć na swój temat. Oni za każdym razem wskażą nam naszą wolność.

W trakcie sesji online przez skype wspieram osoby mające trudność z budowaniem wartościowych i zdrowych relacji z ludźmi. Pomogam Klientom wybrać odpowiednią drogę oraz podpowiadam jakich błędów unikać, aby osiągnąć zamierzony cel. Zapewniam bezpieczeństwo i pełną anonimowość. Zapraszam!

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA