Jak dodać sobie energii?

utworzone przez | wrz 2, 2018 | Uncategorized

Potrzebujesz więcej energii życiowej, radości? Chcesz w swoim życiu więcej zapału, pomysłowości, satysfakcji z osiągnięć i sił do radzenia sobie z przeciwnościami? Wypróbuj poniżej przedstawione, skuteczne sposoby. Dodawanie sobie naturalnie energii pozwala nam cieszyć się harmonijnym zdrowiem, dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną. Co więcej jak wskazują naukowcy możemy w świetnej formie przeżyć 120 lat.

Spadek energii życiowej objawia się licznymi chorobami – zaczynając od przeziębienia, a kończąc na nowotworach. Jak dodać energii aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Wystarczy wdrożyć kilka prostych, sprawdzonych sposobów, które ułatwią nam drogę do poprawienia własnej kondycji zdrowotnej.

Jak dodać sobie energii? Porady psycholog online.

 1. Pozytywne myślenie – pozytywne myślenie wywołuje pozytywne wydarzenia w Twoim życiu – tak to prawda! Skupienie się na pozytywnych myślach pozwoli zwiększyć Twój potencjał. Im więcej pozytywnych informacji pojawi się w Twoim życiu, im więcej pozytywnych rzeczy zauważysz w sobie, tym większe będzie Twoje poczucie własnej siły i wiary, że wszystko dobrze się ułoży. Co więcej, prawdziwa wiara w sukces dodaje skrzydeł i redukuje stres!
 2. Usuń negatywne myśli – brak wiary we własne siły i pomyślny rezultat działania odbiera chęć do działania. Pamiętaj, że każda negatywna myśl przybliża Cię do choroby. Pracuj z własnymi niekorzystnymi przekonaniami, pozwól sobie na zidentyfikowanie wszelkich złości i przykrości, uwolnij siebie i własną energię, kreuj swoją przyszłość a życie stanie przed Tobą otworem.
 3. Zmień negatywne wzorce – bagaż emocjonalny, jaki ciągniemy za sobą przez życie, nie ułatwia zmian. Istotne jest uwolnienie się od negatywnych wzorców, traumatycznych wydarzeń, niepokojących myśli, złych wspomnień a także tzw. wampirów energetycznych, którzy potrafią wyssać z dobrą energię. Możesz skorzystać z pomocy psycholog online aby zmierzyć się z trudnościami i wprowadzić pozytywne zmiany w myśleniu i działaniu.
 4. Kochaj bezwarunkowo – bezwarunkowa, prawdziwa miłość, pełna akceptacja bez oceniania drugiego człowieka dodaje energii, wiary i siły.
 5. Słuchaj muzyki i śmiej się – śpiewanie, słuchanie odpowiedniej muzyki i szczery śmiech to najlepsze lekarstwa dla ciała i duszy.

Kochaj bezwarunkowo bo prawdziwa miłość i pełna akceptacja bez oceniania drugiego człowieka dodaje energii, wiary i siły.

Naturalne sposoby na dodanie energii. Porady psycholog online

 1. Medytuj – dzięki temu zapanujesz nad stresem, ponadto medytacja doda Ci wiary w siebie, pozwoli odprężyć umysł i zrelaksować się. Bądź wdzięczny za to co masz. Dziękuj za każdy kolejny dzień. Wystarczy praktykować codziennie przez 5 minut aby zauważyć pozytywne zmiany w życiu.
 2. Wysypiaj się i relaksuj – odprężając ciało fizyczne, odprężasz i uspokajasz także umysł. Zastosowanie metod wyciszających, np. relaksującego masażu, muzyki, pozwoli Ci szybciej zasnąć zdrowym snem, który uzdrawia, regeneruje i odmładza organizm.
 3. Jedz i żyj zdrowo - niemodyfikowana, organiczna, ekologiczna żywność zapewnia energię na cały dzień. Dlatego też wybieraj dobrej jakości produkty, najlepiej te wolne od konserwantów, pestycydów, polepszaczy, antybiotyków i innych chemicznych dodatków do żywności. Postępuj tak samo z kosmetykami i środkami czystości w swoim domu.
 4. Wybierz sport dla siebie – ruch to zdrowie, dlatego też każda, nawet najmniejsza aktywność fizyczna jest wskazana. Możesz biegać, spacerować, jeździć na rowerze, grać w tenisa, uprawiać nordic walking, jogę, pływać, tańczyć etc. Ruch podnosi poziom endorfin, dzięki którym czujemy się szczęśliwsi, pełni wigoru i energii.
 5. Moc terapeutycznych olejków – aromaterapia, esencje kwiatowe Bacha, inhalacje, relaksujące i oczyszczające kąpiele z dodatkiem olejków – to czysta moc natury, z której warto korzystać. Podnoszą poziom energii, przywracają harmonię duszy i ciała oraz uruchamiają naturalne procesy samoczynnego zdrowienia.

Postaw na kreatywność aby wzmocnić organizm i wydobyć pozytywną energię. 

Jak poprawić sobie nastrój? – porady psycholog online

 1. Skorzystaj z Aury-Somy – jest to terapia duszy oparta na zestawie 114 dwukolorowych flakoników tworzonych na bazie wody i olejku, która wykorzystuje do uzdrawiania wnętrza wszelkie znane od wieków naturalne metody leczenia: kolory, zioła, kamienie szlachetne i zapachy.
 2. Oddychaj świadomie– świadomy oddech jest bardzo głęboki i długi,  potrafi pomóc każdemu w najtrudniejszych chwilach. Taki oddech relaksuje , odpręża a także rozluźnia oraz koi ból. Warto wybrać się do lasu, parku i tam praktykować ćwiczenia oddechowe. Podstawową zasadą prawidłowego oddychania jest wydech dłuższy od wdechu. W wielu praktykach zaleca się wstrzymywanie oddechu aby jego energia rozprowadziła się po ciele w sposób harmonijny, stabilizuje się rytm uderzeń serca, krew nasyca się tlenem i przyspiesza procesy utleniania się, za którymi idzie w parze także spadek ciężaru ciała.
 3. Wypróbuj litoterapię – czyli leczenie kamieniami szlachetnymi. Każdy kamień i minerał gromadzi inny rodzaj energii, która działa leczniczo na ciało, umysł i emocje człowieka.
 4. Korzystaj z natury – ciesz się darami natury. Przyroda ma na Ciebie dobroczynny wpływ. Aktywność na łonie natury jest bezcennym źródłem zdrowia i energii. Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda na łamach magazynu: „Proceedings of the National Academy of Sciences” informują, że spacer po lesie i bliskość przyrody to najprostszy sposób by odepchnąć czarne myśli.
 5. Postaw na kreatywność – monotonia w życiu nie wróży niczego dobrego. Człowiek, który żyje z dnia na dzień pomiędzy pracą a domem popada w rutynę. Czuje się pozbawiony energii do działania. Nawet najmniejsza próba podjęcia kreatywnej aktywności np. malowanie, pisanie książki, piosenek, komponowanie muzyki, haftowanie, decoupage, bricolage etc. pozwalają wzmocnić organizm i wydobyć pozytywną energię.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA