Jak odkryć i realizować swoje cele w życiu?

utworzone przez | Sty 9, 2021

Zastanawiasz się nad tym czy to co robisz, jest tym czym pragniesz się zajmować w życiu? Jaka jest Twoja misja? Jak odnaleźć pasję i cel w życiu? Co jest dla Ciebie najważniejsze? Co sprawia radość? Jak odnaleźć i realizować skutecznie swoje plany i cele?

W poniższym artykule podpowiem Ci jaką drogą warto podążać. Przede wszystkim daj sobie trochę czasu, pobądź ze sobą, zrelaksuj się i wiedz, że wszystko jest możliwe. Usiądź wygodnie w fotelu z notatnikiem i długopisem. Zadaj sobie kilka poniższych pytań i wsłuchaj się w swoje wnętrze.

1. Co sprawia Ci przyjemność i wywołuje radość?

Czyli co lubisz robić w życiu? Być może warto cofnąć się do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie jak to było? Jak jest teraz? Jak traktujesz pracę, swoje zadania życiowe? Czy są ona źródłem pasji? Być może masz zajęcia, które pochłaniają Cię bez reszty?

2. Jakie są Twoje mocne strony?

Co robisz z łatwością? Z czego jesteś dumny? Do czego nie trzeba Cię szczególnie namawiać? Za co inni Cie podziwiają? I z drugiej strony: w czym nie czujesz się najlepiej? Pamiętasz swoje największe sukcesy? Co to było? W jakich momentach czułeś się lekko, radośnie i w pełni sobą?

3. O czym marzysz a obawiasz się zrealizować?

Bądź odważny, napisz wszystko co Ci przychodzi do głowy. Na pewno masz w sobie wystarczająco siły i odwagi aby realizować swoje plany! Wydaje się trudne? Najważniejszy pierwszy krok, potem drugi, potknięcie i kolejny krok. Aż w którymś momencie orientujesz się, że marzenie zostało spełnione a Ty czujesz dumę i satysfakcję.

O czym marzysz a obawiasz się zrealizować? 

4. Co jest dla Ciebie naprawdę ważne?

Jakie wartości wyznajesz? Czy nie kolidują one z Twoimi celami i ich realizacją? Jak chcesz być postrzegany? Być może masz podświadome przekonania, które utrudniają realizację celów? Np. chcesz zarabiać dużo pieniędzy a masz podświadome przekonanie, że pieniądze są „brudne”. Z czego to wynika? Masz przekonania wyniesione z domu rodzinnego? Najwyższy czas stworzyć listę własnych wartości!

5. Co mógłbyś robić za darmo?

Co sprawia Ci ogromną frajdę? Co lubisz robić chętnie nie licząc na wynagrodzenie? To może okazać się bardzo przełomowe pytane dla Ciebie. Co robiłbyś przez cały dzień?

6. Jak wygląda Twoje idealne życie?

Spróbuj je wizualizować. Gdzie mieszkasz: czy to metropolia, małe miasteczko a może rajska wyspa? Jakimi ludźmi się otaczasz? Co robisz na co dzień? Popuść wodze fantazji, bądź odważny.

Szukaj życzliwych, wspierających osób wokół Ciebie.

7. Jak widzisz siebie za parę lat?

Z jakimi ludźmi pracujesz? Może chcesz zwiększać świadomość ludzi, pomagać im, edukować? Jakie są Twoje cele finansowe? Czy chcesz robić to samo co teraz ale w większej skali? A może coś kompletnie innego? Jak wyobrażasz sobie relacje z innymi ludźmi: z rodziną, znajomymi, współpracownikami?

Zapisz w notatniku swoje przemyślenia. Warto abyś porozmawiał na ten temat z życzliwą, kompetentną osobą. Poszukaj wsparcia i pamiętaj, że masz wspaniałe jedno życie i warto przeżyć je „po swojemu”: szczęśliwie, z radością, autentycznie.

Życzę z całego serca aby ten artykuł był dla Ciebie inspiracją, natchnieniem i obudził w Tobie ogrom możliwości, które posiadasz. Pokochaj siebie i daj sobie szansę na wspaniałe, wymarzone życie. Zrób pierwszy krok!

KONTAKT

tel. +48 507 498 616

email: fraczkowskaanna@gmail.com

Badania naukowe wykazały, że najważniejszym czynnikiem w skuteczności leczenia jest decyzja Klienta.
Dzwoniąc, wysyłając maila dziś rozpoczynasz proces poprawy Twojego stanu zdrowia.

Do zobaczenia na Skype.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Frączkowska

Anna Frączkowska - ZnanyLekarz.pl

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA