Jak rozkochać w sobie drugą osobę?

utworzone przez | lut 11, 2019 | Uncategorized

Jak rozkochać w sobie drugą osobę? Czy jest to możliwe? Dr Diana Kirschner, ekspert od związków i autorka książki „Miłość w 90 dni. Jak znaleźć prawdziwe uczucie” twierdzi, że mężczyźni uwielbiają kobiety z pasją: „Faceci szukają rzeczy ekscytujących, które mają dużą dawkę pozytywnej energii. W związku oczekują namiętności i pasji. Dlatego pociągają ich kobiety, które chętnie eksperymentują i mają swoje zainteresowania”.

Dzieje się tak dlatego, że robienie nowych rzeczy uwalnia dopaminę, która daje uczucie podobne do romantycznego zauroczenia. Mężczyzna zakłada więc, że gdy będzie z radosną dziewczyną, która co weekend robi pasjonujące rzeczy, dopamina będzie płynąć strumieniami a ogień między Wami nigdy nie zgaśnie.

Psycholog online – najważniejsze czuć się dobrze sam ze sobą.

Z kolei Psycholog Belisa Vranich tłumaczy, że najważniejsze jest aby czuć się dobrze sama ze sobą: „Gdy poruszasz się zmysłowo, z pewnością siebie, wysyłasz sygnał, że jesteś tak samo zmysłowa i pewna siebie podczas seksu”. Wysyłasz sygnały do otoczenia i inne osoby reagują podświadomie na Ciebie.

Mężczyźni uwielbiają kobiety z pasją.

Psychoterapeuta John Amodeo uważa, że należy zrezygnować z nadmiernego zachwytu mężczyzną i wyglądać na niedostępną: „Mężczyźni są biologicznie uwarunkowani na zdobywanie i współzawodnictwo. Muszą poczuć, że to oni dokonali wyboru i to oni chcą Cię zdobyć”.

The Guardian opublikował 36 pytań, dzięki którym możesz zakochać się z wzajemnością w zupełnie obcej osobie. Pytania te po raz pierwszy zostały opublikowane w 1997 roku, w pracy naukowej psychologa Arthura Arona pod tytułem: "The Experimental Generation of Interpersonal Closeness: A Procedure and Some Preliminary Findings". Wg. Arona jest to "studium bliskości", które sprawia, że niesamowicie zbliżamy się do swojego Partnera. Ludzie, którzy opracowywali je z Psychologiem, odpowiedzieli w parach na wszystkie patrząc sobie głęboko w oczy. Zajęło im to godzinę, a pół roku później jedna para się pobrała.

Psycholog online - 15 pytań miłosnych

Florence Escaravage, Love Coach z Francji, założyciel programu "Redevenir un Fantastic Couple" (zostań fantastyczną parą), proponuje grę złożoną z 15 pytań na niezapomniany wieczór. Tłumaczy, że często zamykamy się w rutynie, nawykach. Nasz uwaga jest przekierowana na dzieci i nie ma czasu dla siebie. Proponuje głęboką, szczerą i prawdziwą wymianę aby tworzyć intymną więź. Do tego niezbędna jest komunikacja. Jakie pytania pozwalają cieszyć się szczęściem?

Jakie jest Twoje najcenniejsze wspomnienie między Wami?

15 pytań do rozkochania drugiej osoby:

1. Jakie są 3 rzeczy, które uważasz, że macie ze sobą wspólnego?
2. Co jest dla Ciebie najważniejsze w związku? Dlaczego?
3. Co chciałbyś osiągnąć w ciągu najbliższych 10 lat?
4. Dlaczego jestem wyjątkowa dla Ciebie? Jakie są Twoje najlepsze cechy według Ciebie?
5. Co chciałbyś zmienić w naszym związku w tym roku?
6. Co sprawia, że jesteś bardzo szczęśliwy danego dnia?
7. Gdybyś mógł obudzić się jutro po uzyskaniu wszystkiego czego pragniesz, co by to było?
8. Gdyby pozostały 3 dni aby żyć na ziemi, jakie swoje marzenie byś spełnił?
9. Z czego jesteś najbardziej dumny w swoim życiu (poza dziećmi)?
10. Jakie jest Twoje najcenniejsze wspomnienie między Wami?
11. Do kogo i dlaczego czujesz największą wdzięczność w swoim życiu?
12. Czy myślisz, że nasze dzieci wzmocniły naszą miłość?
13. Czy jestem Twoim zdaniem dobrą Matką/Ojcem? Dlaczego?
14. Co zmieniło się między nami odkąd zostaliśmy rodzicami?
15. Jak możemy poprawić naszą rolę jako rodzica i małżonka?

Masz ogromną moc. Przełam bariery i wyjdź naprzeciw. Postaw na relacje. Zacznij od prawidłowych inwestycji w siebie, odpowiedniego nastawienia i osiągniesz wszystko o czym marzysz.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA