Jesienna depresja

utworzone przez | Paź 26, 2020

Niezwykle często kiedy pogoda zmienia się na chłodniejszą, bardziej deszczową, a wieczory zapadają szybciej pojawia się przekonanie, że zbliża się jesienna depresja. Dlaczego uzależniamy stan psychiczny od warunków atmosferycznych oraz pory roku? Poniżej wyjaśnię czemu samopoczucie spada wraz ze zmianą pogody na jesienną i jak sobie z tym radzić.

Depresja – Psycholog Online

Depresja objawia się obniżeniem nastroju, gorszym samopoczuciem, wahaniami nastroju, niechęcią do wykonywania codziennych obowiązków. Gdy dopada nas depresja jesteśmy bardziej drażliwi, nic nam się nie chce, nie mamy chęci na spędzanie czasu z najbliższymi, częściej się złościmy, a jednocześnie jesteśmy nostalgiczni i senni. Powyższe objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie, powodując dodatkowo, że nie chce się wstać z łóżka.

Depresja objawia się obniżeniem nastroju, gorszym samopoczuciem, wahaniami nastroju, niechęcią do wykonywania codziennych obowiązków.

Dbaj o siebie – Psycholog Online

Metod na zapobieganie depresji jest wiele. Jedną z nich są spotkania z przyjaciółmi i miłe spędzanie czasu. Mówi się również, że śmiech to zdrowie. Szczególnie w pochmurne dni, powinniśmy zadbać, aby w ciągu dnia znaleźć chwilę na żarty i przyjemności.

Z kolei ruch i aktywny wypoczynek stymulują wytwarzanie endorfin. Dlatego nawet godzina ruchu dziennie pomoże zabezpieczyć organizm przed spadkiem samopoczucia i energii. Postaraj się wychodzić z domu, łap kiedy można naturalną witaminę D ze słońca.

Dbając o ciało, nie zapomnij zadbać o swoją duszę. Na pewno jest literatura, po którą nie było czasu sięgnąć do tej pory i teraz jest najlepszy moment. Ciepła herbata i dobra książka poprawią nastrój i wyciszą emocje. Może masz inne pomysły: medytacja, śpiew, malarstwo, oglądanie filmów?

Kolejnym sposobem, aby nie dać się depresji jest regularne wysypianie się i dbanie o spożywanie zdrowej żywności. Gdy nasz organizm jest podatny na wahania nastrojów, należy zapewnić mu co najmniej osiem godzin snu dziennie, aby zdołał się zregenerować. Zdrowa dieta zawiera niezbędne witaminy i minerały, które są niezbędne w okresie depresyjnym.

Przyczyny, objawy depresji można skutecznie opanować i wyleczyć dzięki wiedzy i doświadczeniu profesjonalnego Psychologa.

Depresja jesienna – Psycholog Online

Jestem doświadczonym Psychologiem i pomagam moim Klientom z objawami depresji. Zdobywam zaufanie Klientów poprzez szybkie leczenie objawów depresji i niwelowanie przyczyn choroby. Przyczyny, objawy można skutecznie opanować i wyleczyć dzięki wiedzy i doświadczeniu profesjonalnego Psychologa. Osoby po zastosowaniu odpowiedniej terapii wracają do pełnej sprawności, stają się pogodne i odnajdują radość życia.

KONTAKT

tel. +48 507 498 616

email: fraczkowskaanna@gmail.com

Badania naukowe wykazały, że najważniejszym czynnikiem w skuteczności leczenia jest decyzja Klienta.
Dzwoniąc, wysyłając maila dziś rozpoczynasz proces poprawy Twojego stanu zdrowia.

Do zobaczenia na Skype.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Frączkowska

Anna Frączkowska - ZnanyLekarz.pl

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA