Język miłości

utworzone przez | Mar 8, 2018

Wpływem języka na osobowość zajmuje się psycholingwistyka. Psycholingwiści wielokrotnie wykazywali, w jaki sposób język oddziałuje na nasze zachowania. Są ludzie, którzy tworzą pozytywne środowisko językowe. Ich słowa wyrażają radość, przyjemność, odzwierciedlają piękno, wzmacniają dobro. Inni są kontrolowani przez słowa negatywne. Słowa, które budują ich życie, są bezduszne, uszczypliwe, drętwe, ponure, nużące, przygnębiające, pozbawione radości, niemiłe i wzmacniają to, co negatywne.

Ten, kto pragnie być osobą pełną miłości, musi zacząć od tego, by miłości powiedzieć „TAK„.  „TAK” najlepiej rozmraża zamrożone symbole i myśli. Osoba pełna miłości mówi TAK życiu, mówi TAK radości, mówi TAK poznawaniu, TAK ludziom, TAK różnorodności. Wie, że każda rzecz i każdy człowiek ma jej coś do zaoferowania, że wszystko znajduje się w każdym.

Osoba pełna miłości mówi TAK życiu.
Słowa, których używamy, świadczą o tym, kim jesteśmy, co widzieliśmy, czego i w jaki sposób się nauczyliśmy. Jesteśmy naszymi słowami, a słowa mogą się stać dużym i ważnym krokiem na naszej drodze odkrywania miłości.

Sposób, w jaki mówisz do Partnera, odzwierciedla Twój szacunek dla niego. Do nikogo, kogo cenisz nie odezwiesz się z sarkazmem czy złośliwością, bo to byłoby niestosowne. Ostry ton może zaboleć dotkliwiej niż fizyczna rana. Staraj się słuchać tonu głosu, jakim mówisz do ukochanej osoby, bo ona zasługuje na traktowanie z takim samym szacunkiem, jak każda osoba obdarzona przez ciebie estymą.

To jak traktujesz swego partnera w obecności innych, jest kolejnym dowodem Twego szacunku. Jeśli wysoko kogoś cenisz, nawet nie przyjdzie Ci do głowy poniżać go. Nie będziesz go poprawiać czy upominać w obecności innych, tak jak nie będziesz przerywać dopóki nie skończy wypowiedzi, gdyż to świadczyłoby o braku zainteresowania tym, co ma do powiedzenia.

Jeśli wychodzisz gdzieś z osobą, którą kochasz każde z was powinno przyjąć rolę najlepszego ambasadora drugiego.

Jeśli wychodzisz gdzieś z osobą, którą kochasz każde z was powinno przyjąć rolę najlepszego ambasadora drugiego.
Szacunek wymaga też przyznania partnerowi przywileju interpretowania na jego korzyść wątpliwości, w razie gdyby pojawiły się pytania, dotyczące jego działań czy motywów postępowania. Pochopne wyciąganie oskarżycielskich wniosków wskazuje na brak zaufania, a zaufanie idzie ręka w rękę z szacunkiem. Szacunek wydobywa na powierzchnię najlepsze ‚ja’ każdego z partnerów. Oboje czują się podbudowani wysoką oceną swojej osoby przez Partnera, co z kolei inspiruje ich do wzajemności w tym względzie. Gdy dwoje ludzi szanuje siebie nawzajem, indywidualne poczucie własnej wartości  wzrasta w każdym z nich a w rezultacie ich związek się umacnia.

KONTAKT

tel. +48 507 498 616

email: fraczkowskaanna@gmail.com

Badania naukowe wykazały, że najważniejszym czynnikiem w skuteczności leczenia jest decyzja Klienta.
Dzwoniąc, wysyłając maila dziś rozpoczynasz proces poprawy Twojego stanu zdrowia.

Do zobaczenia na Skype.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Frączkowska

Anna Frączkowska - ZnanyLekarz.pl

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA