Miłość: Jak okazywać uczucia

utworzone przez | lut 13, 2018 | Uncategorized

Okazując miłość i uzewnętrzniając uczucia sprawiasz jednocześnie, że druga osoba odczuwa o wiele większą chęć do tego aby dalej i mocniej kochać Ciebie. Tak więc okazywanie innym uczuć jest ogromnym dobrodziejstwem dla Ciebie. Każdy z nas ma swój własny zakres zachowań, za pomocą których okazuje ukochanym osobom zainteresowanie i miłość. To w jaki sposób wyrażamy nasze uczucia oraz jakich zachowań oczekujemy od partnera wynieśliśmy z domu rodzinnego a także złożyły się na nie pierwsze doświadczenia relacji damsko-męskich. Lista zachowań, za pomocą których wyrażamy „kocham Cię” jest tworzona bardzo indywidualnie w każdym związku. Na szczególną uwagę zasługuje 7 sposobów okazywania uczuć:

1. Spędzanie ze sobą czasu – jest to klucz do sukcesu, czasem trudne do realizacji ze względu na różne godziny pracy, terminy niemniej warto zadbać o wspólnie spędzony czas. Kiedy ostatnio popatrzyłaś swojemu partnerowi głęboko w oczy? To najprostszy sposób okazania miłości!

2. Ofiarowanie i przyjmowanie drobnych podarunków –  we wspólnym życiu liczą się małe gesty okazywane na co dzień i gotowość do obdarowania. To nie muszą być kosztowne prezenty ale osobiste, dane z intencją sprawienia przyjemności. To może być motywująca kartka, inspirujące zdjęcie, smakowite czekoladki, promienny uśmiech.

Jeśli miłość nie jest widoczna lub odczuwalna, to po prostu nie istnieje. Lub nie spełnia swojej roli”. Mały Książę.
3. Wsparcie – okazywanie wiary w możliwości drugiej osoby, zachęcanie do działań, rozwoju. Pary, które doświadczają bliskości wspierają się i pomagają sobie niemal niezauważalnie, bez wielkich słów i poświęcenia.

4. Uważność – jeśli ofiarujesz partnerowi niepodzielną uwagę, pokażesz jak bardzo go kochasz. Ważne jest empatyczne słuchanie po to aby zrozumieć i poczuć partnera a nie dawać rady czy oceniać. Znacząca jest także nasza otwartość, żeby w sposób jasny i szczery mówić o swoich uczuciach. Gdy tak się dzieje to znak, że czujemy się ze sobą bezpiecznie.

5. Fizyczna bliskość – przytulanie się, całowanie, trzymanie za ręce. Seks nieoddzielony od uczuć. Dotyk może stać się pięknymi słowami miłości. Każda para z biegiem czasu wypracowuje sobie własny kod, którym się porozumiewa.

6. Czułe słowa – słowa mogą ranić lub koić, oddalać lub zbliżać, wyrażać uwielbienie, niechęć, zaangażowanie, obojętność. Słów możesz świadomie używać. Zwroty, które ułatwiają wyrażanie miłości to:

– kocham Cię,

– dziękuję,

– wybacz mi,

– przepraszam,

– podoba mi się sposób w jaki…,

– komplementy,

– codzienna życzliwość,

„Nie ma nic cenniejszego od tej cząstki ciebie, która żyje w innych, która jest w tobie. Wysoko na wysokościach wszystko jest jednym”.
7. Kochaj samego siebie – nasza miłość do drugiej osoby będzie pełna gdy zatroszczymy się o siebie,  własną tożsamość i indywidualność. Pozytywne myślenie o sobie, swoich zaletach przekłada się na nastawienie do partnera.

Nasuwają się słowa francuskiego filozofa, Pierre Teilhard de Chardin: Nie ma nic cenniejszego od tej cząstki ciebie, która żyje w innych, która jest w tobie. Wysoko na wysokościach wszystko jest jednym.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA