Motywujące cytaty dla Twojego poczucia własnej wartości

utworzone przez | Maj 24, 2018

To jak siebie widzimy jest podstawą poczucia własnej wartości. Często jedna trafiająca do nas myśl zmotywuje do działania, doda energii i poprawi relację z samym sobą. Kształtujemy swoje życie poprzez moc naszych wyborów. Każdego dnia, w każdej godzinie, w każdej minucie czegoś doświadczamy.

Nasz sposób myślenia, działania, determinują nasze życie. I na odwrót. Wszystko jest ze sobą połączone. To od nas zależy jak będzie wyglądało nasze życie. Czy będzie satysfakcjonujące, inspirujące i pełne fantastycznych wrażeń. Można też będąc sfrustrowanym nie robić nic i mówić sobie: Taki jestem i nic na to nie poradzę.

Poczucie własnej wartości a inspirujące myśli

Polecam wybrać te cytaty, które najsilniej przemawiają, poruszają a nad pozostałymi się zastanowić. Z pewnością po jakimś czasie samoistnie pojawi się potrzeba aktualizacji.

Zebrałam 8 motywujących, inspirujących cytatów:

Największe bogactwo, to robienie tego, co kochasz. Colin P. Sisson

Są dwie drogi aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein

Są dwie drogi aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein
Zmień swoje myśli i zmienisz swój świat. Norman Vincent Peale

Jestem tym, co w tym życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem lecz nawykiem. Arystoteles

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia. Albert Einstein

Sami musisz się zmieniać, robić układanki w świecie. Gandhi

Szczęście nie jest rzeczą łatwą: trudno je znaleźć w sobie, nie sposób gdzie indziej. Sebastien-Roch Nicolas de Chamfort.

Szczęście jest wyborem. (autor nieznany)

Psycholog i pozytywne zmiany

Psychologia pozytywna skupia się na mocnych stronach ludzkich, wyzwalając i pogłębianiu pozytywnych emocji oraz osiąganiu dobrostanu. Martin Seligman, psycholog, pisarz i dyrektor Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Pensylwanii, jest najbardziej znanym zwolennikiem psychologii pozytywnej. Do tego zrobiłem już pierwszy krok w młodej nowej nauki o zachowaniu. Odłożyłem na bok badanie patologii, aby skupić się na własnym celu samopoczucia. Właśnie dlatego Seligman jest urządzeniem do tego celu, jego model szczęścia składa się z 3 elementów: przyjemności, poczucia sensu i zaangażowania.

Moją misją jest empatyczne wsparcie i praca z Klientami, którzy chcą poprawić jakość swojego życia, zrozumieć siebie oraz wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.
Jestem przekonana, że można zaktualizować swoje dotychczasowe przekonania o życiu oraz żyć świadomie, z pasją, odwagą i miłością. Moją misją jest empatyczne wsparcie i praca z Klientami, którzy chcą poprawić jakość swojego życia, zrozumieć siebie oraz wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.

Każdy ma swoją własną drogę i miarę szczęścia, moim zadaniem jest wspólnie znaleźć optymalne rozwiązania i odpowiednio motywować. Profesjonalizm i troska o innych są moim znakiem rozpoznawczym. Buduję swoje życie w oparciu o wartości, którym jestem wierna. Zachęcam do spojrzenia na swoje życie z lotu ptaka. Zobaczymy jak potężne mamy zasoby i możliwości.

Na koniec ostatni bardzo adekwatny cytat:

Uważaj na swoje myśli, stają się słowami.
Uważaj na swoje słowa, stają się czynami.
Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami.
Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem.
Uważaj na swój charakter, on staje się Twoim losem.

Frank Outlaw

KONTAKT

tel. +48 507 498 616

email: fraczkowskaanna@gmail.com

Badania naukowe wykazały, że najważniejszym czynnikiem w skuteczności leczenia jest decyzja Klienta.
Dzwoniąc, wysyłając maila dziś rozpoczynasz proces poprawy Twojego stanu zdrowia.

Do zobaczenia na Skype.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Frączkowska

Anna Frączkowska - ZnanyLekarz.pl

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA