Odchudzanie: triki psychologiczne

utworzone przez | mar 3, 2021 | Uncategorized

Pragniesz schudnąć ale pokusy są wszędzie i nie możesz się im oprzeć? Badania wykazały, że możemy zmienić swój sposób myślenia i działania, dzięki czemu będziemy jeść mniej ale nadal pozostaniemy zadowoleni.

Te psychologiczne sztuczki pomogą Ci skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów bez poczucia zniechęcenia i niezadowolenia.

1. Spiesz się powoli

Badania wskazują, że jedzenie w wolniejszym tempie pomaga ograniczać ilość spożywanego pokarmu. W takich okolicznościach nasz mózg przyjmuje, że zjadamy więcej, a do tego układ pokarmowy ma dużo czasu na przyswojenie jedzenia.

2. Pij wodę

Picie odpowiedniej ilości wody odchudza oraz daje uczucie sytości i pełnego żołądka. Dzięki temu pobudzamy metabolizm, organizm zaczyna więc działać szybciej i sprawniej. Woda jest niezbędna do prawidłowej pracy mózgu, nerek, serca i innych narządów. Pomaga oczyszczać organizm z toksyn i sprzyja utracie wagi.

3. Rozmawiaj ze sobą

Kiedy sięgasz po ogromną paczkę podwójnie czekoladowych ciastek, zadaj sobie pytanie, czy warto wypełniać swój żołądek toną niezdrowych kalorii. Naucz się delektować jedzeniem. A może to moment na miseczkę ulubionych owoców? (Stwórz swoją listę ulubionych zdrowych przysmaków).

4. Uważność

Zacznij celebrować swoje posiłki. Skup się na posiłku podczas jedzenia. Odłóż telefon i gazetę, wyłącz telewizor. Analizuj jak smakuje potrawa, przeżuwaj w spokoju każdy kęs i słuchaj swojego ciała. Kiedy jesz, spróbuj skoncentrować się na tej czynności. Prawdopodobnie poczujesz się najedzony dużo wcześniej zanim skończysz posiłek.

Zacznij celebrować swoje posiłki.

5. Użyj mniejszego talerza

Współczesne rozmiary porcji są dużo trudnością dla ludzi, którzy chcą schudnąć. Kiedy używasz mniejszego talerza, nie zmieścisz na nim dużo składników ale będziesz mieć wrażenie, że jest on wypełniony bardziej niż kiedykolwiek. To pozwoli Ci zjadać mniej.

6. Zniechęcaj się do niezdrowej żywności

Kochasz Big Maca ale nie możesz znieść myśli, że może on całkowicie zepsuć Twoją dietę? Sprawdzaj informacje online o tym, co zawierają i jak są przygotowywane niezdrowe produkty. Ta świadomość może Cię skutecznie zniechęcić do niezdrowego jedzenia.

7. Slow-life

Uważność, spokój w tym co robisz, myślisz sprawia, że poprawia się Twoja koncentracja na celu. Żywe zainteresowanie zdrowym stylem życia sprawia, że staje się to Twoją pasją. Czytaj na ten temat, rozmawiaj z innymi, oglądaj ciekawostki i dziel się nimi.

Każdy cel możesz osiągnąć jeśli naprawdę tego chcesz i konsekwentnie dążysz. Wyobrażaj sobie jak osiągasz swój cel! 

8. Dbaj o odpowiednie nastawienie

Przed zjedzeniem posiłku poczuj wdzięczność, mów sobie, że jest pyszny, wyśmienity i napełni Cię energią. Wprawisz się w dobry nastrój a zdrowe jedzenie będzie smakowało jeszcze bardziej.

9. Lusterko w kuchni

W kilku badaniach uczestnikom stworzono okazję do nabycia zdrowego i niezdrowego jedzenia. W jednym z nich, przeprowadzanym w supermarkecie, prawie tysiącu klientom zaoferowano dwa rodzaje nowej margaryny do wypróbowania: pełnotłustą i odtłuszczoną.

W połowie przypadków za półką z margaryną umieszczono lustro w taki sposób, że uczestnicy eksperymentu mogli widzieć w nim swoje odbicie. Obecność lustra aż o 30 % zmniejszyła popyt na pełnotłustą margarynę. Badacze wysnuli hipotezę, że zobaczenie własnego odbicia sprawia, że jesteśmy bardziej świadomi swojego ciała i wyglądu.

10. Muzyka odchudza

Nie tylko łagodzi obyczaje ale przy ulubionym wykonawcy, częściej będziesz przyrządzać zdrowe posiłki. Do tego spokojna muzyka pozwoli Ci się skupić na każdym kęsie i zjesz powoli posiłek dodając sobie energii i radości.

Każdy cel można osiągnąć jeśli naprawdę się tego chce i konsekwentnie dąży. Wyobrażaj sobie jak osiągasz swój cel. Co Cię motywuje? Dlaczego się odchudzasz? Co sprawia trudności? Co pragniesz osiągnąć? Co tak naprawdę chcesz zmienić w swoim życiu?

Pamiętaj, że jedną z najważniejszych rzeczy, które przyczyniają się do manifestacji naszych celów lub marzeń jest wytrwałość. Dlatego korzystaj z pomocy specjalistów aby wprowadzać zmiany w swoim tempie i skutecznie.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA