Po co nam Psycholog?

utworzone przez | kwi 26, 2020 | Uncategorized

Czy inwestować w pomoc Psychologa? Czy zostanę zrozumiany? Czy lepiej „wygadać” się bliskiej Osobie, która dobrze nas zna? Wsparcie bliskich i dzielenie się z nimi naszymi emocjami jest bardzo istotne dla naszego zdrowia psychicznego, jednak nie są oni wyposażeni w profesjonalne umiejętności, które pomagają skutecznie rozwiązać trudność.

W jaki sposób sesja z Psychologiem różni się od rozmowy z Partnerem/ Przyjaciółką/Rodziną? Rozmowa z Psychologiem jest nastawiona na diagnozę i uruchomienie procesu zmiany, w wyniku którego Klient rozpoznaje swoje problemy i nabywa umiejętności ich skutecznego rozwiązywania.

W czym pomaga Psycholog?

Zgłaszamy się do Psychologa z różnymi problemami m.in.: trudności rodzinne czy małżeńskie, zaburzenia snu, jedzenia, samotność i problem w tworzeniu trwałych związków, depresja, różne lęki fobie i niepokoje, trudności w pracy, problemy seksualne, cierpienie po stracie kogoś bliskiego (lub czasem też czegoś ważnego), choroba czy niepełnosprawność, z którą trudno żyć, przytłoczenie górą obowiązków, po jakimś wyjątkowo trudnym urazowym doświadczeniu, trauma.

Problemy zwykle same się nie rozwiązują, a wręcz przeciwnie rosną i ciążą lękiem, przygnębieniem, poczuciem braku nadziei, bezustannym poirytowaniem. Zgłaszamy się do Psychologa najczęściej skarżąc na obniżenie nastroju i depresję, lęki i fobie lub rozdrażnienie, trudności w radzeniu sobie ze złością.

Psycholog jest skoncentrowany na empatycznym zrozumieniu Klienta i profesjonalnej pomocy.

Jak pomaga Psycholog/ Psycholog Online?

Dzięki pogłębionej rozmowie, która służy zebraniu wywiadu, Psycholog poznaje nasz świat, przekonania i problemy, z którymi się zmagamy. Na tej podstawie specjalista opracuje plan leczenia i dobierze odpowiednie metody pomagania.

Następnym krokiem jest tzw. uzyskanie wglądu, co jest możliwe, kiedy zaczynamy poddawać swój świat i siebie refleksji. Rozpoznajemy źródła naszych postaw i schematów, z którymi żyjemy na co dzień. Rozkładamy je na czynniki pierwsze i zaczynamy rozumieć siebie w szerszym kontekście, co w efekcie prowadzi do kluczowego momentu, czyli zmiany.

Wsparcie specjalisty i zastosowanie odpowiednich technik jest przy tym niezbędne. Psycholog posiada narzędzia, wykształcenie i doświadczenie, dzięki którym może zaproponować skuteczną, potwierdzoną naukowo formę konsultacji.

Psycholog jest profesjonalistą, który nie jest emocjonalnie zaangażowany w życie Klienta jak jego rodzina, przyjaciele. Dzięki temu jest bardziej obiektywny w podejściu do zgłaszanych problemów i skutecznie pomaga.

„Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrze, to, co na zewnątrz samo ułoży się we właściwy sposób”. E. Tolle 

Profesjonalna pomoc – Psycholog online

Psycholog jest skoncentrowany na empatycznym zrozumieniu Klienta i chęci profesjonalnej pomocy. Psycholog nie ocenia swoich Klientów. Nie obawiaj się, co o Tobie pomyśli. Etyka pracy Psychologa nie pozwala na dzielenie się wrażliwymi informacjami na temat swoich Pacjentów, dlatego nie obawiaj się powiedzieć o rzeczach, o których nie mówisz nikomu innemu.

Rdzeniem pomocy psychologicznej jest Twoje zaangażowanie i gotowość do zmiany. Motywacja, wiara w powodzenie i Twoja systematyczna praca są najważniejszymi elementami terapii.

Skuteczny Psycholog zapewnia bezpieczne i komfortowe warunki do opowiedzenia o swoich problemach. Poprzez właściwe pytania pomoże zrozumieć sytuacje, emocje i ich źródła.

Po sesji z Psychologiem często towarzyszy wrażenie, że odkrywasz coś nowego o sobie lub spoglądasz na sytuację z innego punktu widzenia. Są to symptomy, że postępuje proces zmiany. Wspaniale powiedział E. Tolle: „Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrze, to, co na zewnątrz samo ułoży się we właściwy sposób”.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA