Polacy za granicą – jak dbać o zdrowie

utworzone przez | Sty 25, 2018

Szlachetne zdrowie,
nikt się nie dowie,
jako smakujesz,
aż się zepsujesz.
Wielka mądrość fraszki Jana Kochanowskiego. Wszyscy znamy frazę z XVI wieku a jak to się ma do współczesności?

Świat stoi przed nami otworem. Nowoczesne technologie pozwalają szybko docierać do najodleglejszych miejsc na świecie. Kontaktujemy się z bliskimi telefonicznie, SMS, przez aplikacje: Messenger, whats upp, viber, skype, maile. Póki co nie są normą związki miłosne z systemem operacyjnym, który zaspokaja wszystkie nasze potrzeby jak jest to pokazane w filmie „Ona” w reżyserii Spike Jonze jednak nowoczesne rozwiązania wchodzą z impetem w nasze życie.

Przemieszczamy się błyskawicznie: podróżujemy, szukamy pracy za granicą, zakładamy rodzinę na drugiej półkuli. Polacy korzystają z tych możliwości. Jakie są powody wyjazdu Polaków za granicę? Najpopularniejsze, to chęć rozwoju, sukcesu, lepszego życia, wyższe zarobki, stopa życia, dogodniejszy klimat, otoczenie, chęć poznania, sprawdzenia się. To ogromne wyzwanie. Trzeba być odważnym aby zdecydować się na ten krok. Polacy są ogromnie zainteresowani zamieszkaniem poza granicami kraju. Są ambitni, wykształceni, odważni i mogą wiele zaoferować. Lista krajów z największą Polonią to: Stany Zjednoczone, Niemcy, Brazylia, Francja, Kanada, Wielka Brytania. Przyjmuje się, że nie ma państwa na świecie gdzie nie mieszka chociaż jeden Polak.

Psycholog online jest dostępny i warto korzystać z tej formy dbania o siebie i o swoje zdrowie psychiczne.
Każda zmiana otoczenia wiąże się ze stresem. Mniejszym lub większym to kwestia indywidualna. Czy to zmiana pracy, szkoły, miejsca zamieszkania. Za granicą niekiedy sprawa może być trudniejsza. Trzeba się zaadoptować do nowego otoczenia: inna kultura, zwyczaje, tradycje, ludzie, języki, mentalność. Zdarza się, że fenomenalna wizja „lepszego życia” nie jest tak idealna jak się początkowo wydawało. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, z tego, że stres, rezygnacja, zwątpienie, szok kulturowy i wszystko co się z tym wiąże dotyka wielu ludzi i z pewnością można temu zaradzić.

Co robić kiedy problemy i brak perspektyw na szybkie rozwiązanie szczególnie dają o sobie znać? Warto w sytuacjach krytycznych zwracać się do rodziny, do bliskich, zaufanych osób. Rozmowy, częsty kontakt są szansą na przejście gorszych momentów. Komfortową i popularną formą jest także zwracanie się do specjalistów, którzy dysponują wiedzą, doświadczeniem i oferują pomoc.

Psycholog online, coach, psychoterapeuta jest dostępny i warto korzystać z tej formy dbania o siebie i o swoje zdrowie psychiczne. Istotne jest przy tym, że osoba z tego samego kręgu kulturowego doskonale rozumie polską mentalność co przekłada się na to, że dobierze odpowiedni rodzaj pomocy. Działając i żyjąc za granicą szczególny nacisk należy położyć na zdrowie. Na zdrowie fizyczne i psychiczne ponieważ wszystko idzie ze sobą w parze. Tak jak w świetnej maszynie Porsche gdy coś zgrzyta odbija się to na cały urządzeniu. Wiadomo, że najistotniejsze sprawy załatwiamy zazwyczaj w pierwszej kolejności. Jednak gdy pojawiają się symptomy, że nie radzimy sobie, powtarzamy te same błędy, jesteśmy zmęczeni, bez energii, warto to zmienić i zastanowić się co się dzieje.

Jeśli wewnętrznie będziemy poukładani to wszystko wokół się ułoży.
Warto rozwijać uważność. Zwracać uwagę na trendy ogólnospołeczne i na to jaki mają wpływ na nasze życie. Obserwować siebie, swoje zachowanie, swoje myśli z tym związane. Wszyscy chcemy szczęścia, miłości, radości. To naturalna potrzeba każdego człowieka. Na naszej drodze pojawiają się trudności jednak trzeba odnaleźć w sobie siłę aby przez nie przejść. Najlepiej z dobrą, pomocną ręką i w bezpiecznym, empatycznym otoczeniu. Pamiętajmy o tym, że jeśli wewnętrznie będziemy poukładani to wszystko wokół się ułoży. Powtórzę za Szekspirem, Waltem Disneyem, Napoleonem Hillem, Henrym Fordem: Marzenia są po to aby mocno w nie wierzyć i je realizować.

KONTAKT

tel. +48 507 498 616

email: fraczkowskaanna@gmail.com

Badania naukowe wykazały, że najważniejszym czynnikiem w skuteczności leczenia jest decyzja Klienta.
Dzwoniąc, wysyłając maila dziś rozpoczynasz proces poprawy Twojego stanu zdrowia.

Do zobaczenia na Skype.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Frączkowska

Anna Frączkowska - ZnanyLekarz.pl

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA