Rzeczywistość jest lustrem

utworzone przez | lis 4, 2018 | Uncategorized

Jaki jest świat wokół Ciebie? Jakim Ty go widzisz i doświadczasz? W jakich momentach cierpisz z powodu czyjejś oceny lub obawiasz się reakcji ludzi wokół siebie? Carl Jung powiedział: „Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych”. To co dostrzegamy w innych, istnieje w nas samych. Świat jest odbiciem naszych myśli, naszego umysłu. To co widzisz, myślisz i odczuwasz wypływa z Twojego nastawienia i Twoich przekonań. Świat zewnętrzny jest odbiciem naszego wnętrza.

Jak kreujemy swój świat?

Na pewno zauważyłeś, że wszyscy podświadomie wyczuwamy i reagujemy na postawę innych ludzi. Jeśli spotykasz się z kimś, kto jest otwarty i radosny, to często twój nastrój i energia się podnosi. Ale pewnie zdarzyły się również spotkania, po których czułeś się przytłoczony i osłabiony. To działa w dwie strony. My reagujemy na świat, a świat reaguje na nas. Przykładowo: jesteś w pracy, a Twój szef nie ma za dużo empatii. Do tego akurat dzisiaj ma zły humor. Widzi Ciebie i Twojego kolegę. On jest pewny siebie i ma wysoką energię. W Tobie uruchomił się krytyk wewnętrzny. Może dodatkowo w drodze do pracy wydarzyło się coś przykrego. Chcesz się schować, uciec z drogi szefowi z pola widzenia, ale nie możesz. Jak myślisz: jeśli szef podświadomie będzie chciał wyładować swoją energię, to skieruje ją na Ciebie czy Twojego kolegę? Większa szansa, że jednak na Ciebie. On też podświadomie czuje, że on jest teraz w swojej sile, a Ty nie potrafisz się obronić. Przypomni mu się właśnie co miałeś zrobić i może jeszcze nie zrobiłeś. Może nawet ta sama myśl błysnęła również Tobie i tym bardziej chciałeś nie zwracać na siebie uwagi.

W otaczającym świecie widzimy odbicie naszego stanu wewnętrznego, często nieuświadomionego.

Zasada lustra - uśmiechnij się

To, co widzimy i czego doświadczamy nie jest „obiektywnym światem”, ale naszą subiektywną rzeczywistością, przepuszczoną przez pryzmat naszych doświadczeń i przekonań. W efekcie, w otaczającym świecie widzimy odbicie naszego stanu wewnętrznego, często nieuświadomionego. Kiedy stanie się to jasne, zrozumiemy, że jesteśmy siłą sprawczą swojego życia. Dlatego należy zrozumieć, że jeśli chcemy w lustrze zobaczyć uśmiech musimy sami najpierw się uśmiechnąć. Inaczej nie ujrzymy żadnego odbicia uśmiechu w lustrze.
Wyobraźmy sobie sytuację, że stoimy przed lustrem. Twarz w lustrze marszczy brwi a my stoimy i mówimy: "Odbicie lustrzane", uśmiechnę się, będę szczęśliwy ale najpierw ty się uśmiechnij. W przeciwnym wypadku ja się nie uśmiechnę! Kto wygra tę potyczkę? Wierzcie mi... lustro potrafi czekać dłużej od nas.

Zasada szczęścia - psycholog online

Czy są Wam bliskie słowa: Będę szczęśliwy jeśli…Będę szczęśliwy kiedy…Będę szczęśliwy jeśli to się wydarzy…, Będę szczęśliwy jak zrobisz to dla mnie…? Zasada lustra mówi: Będę szczęśliwy ponieważ chcę być szczęśliwy! Jesteśmy szczęśliwi dlatego, że właśnie tego chcemy w życiu. Mam na myśli prawdziwe wibracje szczęścia i radości. Jeśli chcemy być szczęśliwi otrzymujemy odbicie, odbijające całe nasze szczęście. Do takiego stopnia, w jakim nasza wibracja szczęścia jest włączona, otrzymujemy tę rzeczywistość. Ta zasada działa przy założeniu, że jesteśmy szczęśliwi bez żadnych oczekiwań. Szczęście i radość jest w nas.

Prawo przyczyny i skutku

Zgodnie z prawem przyczyny i skutku przyciągamy to, czym sami emanujemy. Patrząc na drugiego człowieka jak na własne odbicie, mamy wyjątkową możliwość poznać własne słabości, dokonać zmian w sobie, przeprowadzić samoanalizę – zmienić coś w swoim życiu.
Każda „trudna” osoba , którą spotykamy, może stać się naszym najlepszym Nauczycielem. Poprzez różne sytuacje i nasze reakcje lustro pokazuje nam to, co jest głęboko w nas. To często ukryte i nieuświadomione przekonania i emocje. Poprzez naszą postawę, nastroje i przekonania wysyłamy do świata sygnały.

Jeśli chcemy w lustrze zobaczyć uśmiech musimy sami najpierw się uśmiechnąć.

Co mówi lustro - psycholog online

Przyglądaj się otaczającemu światu jakbyś patrzył w lustro. Uświadom sobie co ono Ci pokazuje, jakie informacje o swoich przekonaniach, lękach i oporach możesz z niego odczytać. Jak reagujesz gdy pojawia się trudna sytuacja? Rozluźnij się. Weź głęboki oddech. Lustro pokazuje nam miejsca, które potrzebujemy usprawnić – można to zrobić na wiele sposobów, na przykład na warsztatach lub terapii. Po prostu je zauważ i zrób coś z nimi. Jeśli nie wiesz jak, to zapytaj osób, które wiedzą. Masz w sobie ogromną moc!

Lustro jest naszą mocą

Lustro jest naszą mocą, pokazuje naszą siłę, nasz potencjał, naszą wrażliwość i dobroć okazywaną sobie i światu. Wskazuje miejsca energii, witalności. Korzystajmy z niego w świadomy sposób.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA