Samotność

utworzone przez | Sty 7, 2019

Samotność. Lęk przed życiem i otaczającym światem. Czy samotność to dysfunkcja? W jaki sposób zaadaptować się do życia, aby czerpać z niego jak najwięcej? Jak budować relacje, aby nie czuć się samotnym i otworzyć na nowe możliwości?

Samotność objawia się brakiem zaangażowania w relacje międzyludzkie. Jest to obawa przed przyjęciem miłości, zawarciem związku. Często negujemy również znajomości opierające się na koleżeństwie. Pozostaje pustka i poczucie osamotnienia. W głowie pojawia się myśl, że jesteśmy niepotrzebni, tym samym zaniedbujemy obowiązki, jednocześnie stwarzając pozory zaangażowania w powierzone zadania.

Poczucie osamotnienia przejawia się silnym skoncentrowaniem wyłącznie na własnych sprawach oraz odizolowaniem od innych osób, chcących urozmaicić nam czas. Osoba odczuwająca samotność nie ma pomysłu na własne życie, odczuwa nudę i pogłębiające się przygnębienie.

Samotność objawia się brakiem zaangażowania w relacje międzyludzkie.

Jak sobie poradzić z samotnością? - Psycholog online

- znajdź osobę, na której możesz polegać;

- utrzymuj dobre relacje z rodziną, przyjaciółmi. Zaakceptuj to, że nie wszyscy są idealni, a rodzice też czasem popełniają błędy i trzeba im wybaczyć (na tym polega dorastanie);

- zaakceptuj stratę bliskiej osoby; otwórz się na nową miłość, np. załóż konto na portalu społecznościowym, porozmawiaj, spotkaj się, ściągnij aplikację na telefon;

- zrób coś satysfakcjonującego: może masz ogród? Wyjdź i zajmij się roślinami. Może lubisz kino, malarstwo, sport?
Robienie czegokolwiek odwróci uwagę i utrzyma Cię w dobrym zdrowiu;

- zrób coś dla siebie co sprawia przyjemność i pozwala na rozwój. Wyrażaj radość a na pewno znajdziesz coś co będzie atrakcyjne dla Ciebie i Cię pochłonie!

- ustal harmonogram: ustal czas wstawania i chodzenia spać. Rozkład dnia da Ci poczucie bezpieczeństwa. W dni kiedy nie musisz wstawać wcześnie nie leż za długo w łóżku aby nie pojawiło się zniechęcenie, rozżalenie.

Obustronne zaangażowanie skutkuje pozytywnymi efektami pracy psychologicznej i rozwojem Klientów.

Samotność: jak sobie poradzić? - Psycholog online

Należy jednak pamiętać, że samotność każdy przeżywa inaczej, są pewne typowe zachowania i objawy, ale nie zawsze odzwierciedlają one rzeczywistość. Osoba porzucona, w inny sposób odczuwa pustkę, niż ta, która samotność wybrała świadomie. Często osoby samotne, mimo wszystko tęsknią za kontaktem z innymi, trudność sprawia im jednak, przełamanie barier i obaw związanych z relacją.

Ludzie boją się samotności i starają się podjąć wszelkie kroki, aby do niej nie dopuścić. Samotność mocno związana jest z naszymi emocjami. Należy odpowiednio je ukierunkować, aby nie popaść w dalej idące problemy zdrowotne i psychiczne.

Jako Psycholog online udzielam wsparcia i pomocy osobom cierpiącym z powodu samotności. Pomagam wrócić do normalnego funkcjonowania i pokazuję nowe możliwości. Jeżeli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia nie radzi sobie z emocjami, jest przygnębiony, osamotniony zaproponuję skuteczne rozwiązania, które pomogą uporać się ze skutkami kryzysu i go przezwyciężyć.

Jestem doświadczonym Psychologiem i najważniejszy jest dla mnie Twój komfort. Obustronne zaangażowanie skutkuje pozytywnymi efektami pracy psychologicznej i rozwojem Klientów. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej pomocy i wsparciu koniecznie skontaktuj się ze mną!

KONTAKT

tel. +48 507 498 616

email: fraczkowskaanna@gmail.com

Badania naukowe wykazały, że najważniejszym czynnikiem w skuteczności leczenia jest decyzja Klienta.
Dzwoniąc, wysyłając maila dziś rozpoczynasz proces poprawy Twojego stanu zdrowia.

Do zobaczenia na Skype.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Frączkowska

Anna Frączkowska - ZnanyLekarz.pl

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA