Sposób na miłość i szczęśliwy związek

utworzone przez | Sty 31, 2018

Na początku jest sama słodycz. Hormony miłości i szczęścia z oksytocyna i dopaminą na czele zalewają zakochanych, którzy nie są w stanie oderwać od siebie oczu i rąk. Widzimy w Partnerze tylko to co dobre, ignorujemy pozostałe aspekty. Co więcej, robimy wszystko, by się sobie przypodobać i wzajemnie zadowolić. Taki stan jak donoszą badania może trwać od 2 m-cy do 2 lat albo chwilę dłużej. A później? Właśnie… Jak postępować aby szczęśliwy związek trwał a więź pogłębiała się?

1. Szacunek

Fundamentalną zasada szczęśliwego związku jest szanowanie wzajemnie swoich potrzeb. Brzmi nieskomplikowanie a jakie ciężkie w realizacji! Przykłady? Jedna osoba chce wieczorem pić szampana, śpiewać, tańczyć w klubie a druga preferuje spokój domowego zacisza i ciepłe kapcie. Jedna pragnie wakacji na Seszele a druga marzy o wyprawie w Himalaje. Jedna ze stron planuje powiększenie rodziny i narodziny dziecka a druga nie czuje się gotowa. Jak pogodzić wzajemnie tak różne dążenia? Czy jest to możliwe? Są związki, które z takich powodów się rozpadają. Jednakże są też takie, które z kryzysów wychodzą zwycięsko. Wzmocnione dodatkowo. Od czego to zależy? Przede wszystkim od wzajemnego szacunku, dalej, respektu do realizacji potrzeb a przy tym wszystkim od poprawnego komunikowania się. Rozmawiamy ze sobą: dużo i nie przejmując się różnicą zdań, poglądów, odmienności. Dbamy o to aby każda ze stron wyraziła w pełni własne zdanie. Staramy się zrozumieć odmienny punkt widzenia. W resume należy ustalić dokąd wspólnie zmierzacie i co w tej chwili jest dla Was ważne.

2. Troska o siebie

W szczęśliwym związku należy wzajemnie dbać o siebie. Troska, akceptacja, empatia powinny być stale obecne w Waszym związku. Troska przejawia się na różne sposoby ale najbardziej wyrazista jest we wzajemnej komunikacji. Pytamy Partnera: jak się czuje? co słychać? jak minął dzień? co się ciekawego wydarzyło? co ucieszyło? co zasmuciło? co inspiruje? co fascynuje?

3. Wsparcie

Bądźcie zawsze dla siebie na pierwszym miejscu. Jeśli Partner ma problem to w pierwszej kolejności trzeba z nim porozmawiać. Zostawiamy serial na inny termin, pilną pracę, pogawędki ze znajomymi, przyjacielskie spotkania. Choćby sprawa wydawała się błaha należy ja potraktować z należytą atencją i nadać wymiar priorytetowy.

Bądźcie zawsze dla siebie na pierwszym miejscu.
4. Wybaczenie 

Wybaczenie jest po to abyśmy nie podejrzewali drugiej osoby o złe intencje i abyśmy nie cierpieli. Zarówno sztuka przepraszania jak i wybaczania w związku są bezcenne. Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy dlatego zadbajmy o siebie, związek i drugą osobę praktykując przebaczanie. Nie jest to łatwe gdy kotłują się w nas skrajne emocje i mielibyśmy ochotę wysłać Partnera na inną planetę. Niemniej sztuka umieć jest się opanować, przemyśleć, zrozumieć, porozmawiać i… przebaczyć!

5. Życzliwość 

Jeśli Wam trudno bo jesteście zmęczeni, zapracowani, zniechęceni codziennością  zastanówcie się, co jest ważniejsze: wasze zniechęcenie i zmęczenie czy dobre samopoczucie, które możecie dać i dostać od partnera. Życzliwość sprawia, że wytwarzają się pozytywne emocje oraz pogłębiamy więź emocjonalną z partnerem.

6. Pasje i zainteresowania 

Wzmacniajcie i wprowadzajcie nowe pomysły na życie, na siebie nawzajem, na atrakcje jakie przynosi życie. Zwiększajcie poziom energii przez wspólny entuzjazm, pasje, radość. Bądźcie otwarci na nowe doświadczenia i eksperymenty. Wyjazd w nowe, ciekawe miejsce, kurs tańca towarzyskiego, skok ze spadochronu, przejażdżka czołgiem? Co Wam jeszcze wyobraźnia podpowiada?

Dobra wiadomość jest taka, że optymizmu można się nauczyć! „Yes, I can”
7. Optymizm

Pozytywne myślenie jest jednym z najważniejszych aspektów życia człowieka – jest przejawem zdrowego, radosnego nastawienia do siebie, innych ludzi, otoczenia. Jest także udowodnione, że optymiści odnoszą większe sukcesy w życiu oraz kreują własne szczęście. Skłonność do optymistycznego myślenia ma ogromne znaczenie dla jakości relacji, jaką tworzymy. Miłość rozkwita wśród radości, uśmiechu  i nadziei natomiast szkodzi jej atmosfera negacji, rozżalenia, fatalizmu. Nasze nastawienie do życia: to czy kochamy życie i je cenimy czy koncentrujemy się na czyhających wszędzie złu i zagrożeniach wpływa na nasze życie i na ukochaną osobę, z którą jesteśmy w związku. Dobra wiadomość jest taka, że optymizmu można się nauczyć! „Yes, I can” – powiedział Barack Obama.

KONTAKT

tel. +48 507 498 616

email: fraczkowskaanna@gmail.com

Badania naukowe wykazały, że najważniejszym czynnikiem w skuteczności leczenia jest decyzja Klienta.
Dzwoniąc, wysyłając maila dziś rozpoczynasz proces poprawy Twojego stanu zdrowia.

Do zobaczenia na Skype.

Serdecznie pozdrawiam
Anna Frączkowska

Anna Frączkowska - ZnanyLekarz.pl

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA