Uśmiech – sekret młodości

utworzone przez | lip 14, 2018 | Uncategorized

Pragniesz, żeby świat się do Ciebie uśmiechnął? W takim razie nie czekaj i zrób pierwszy krok. Sam uśmiechnij się do niego! Zobacz, jakie to proste! Stań przed lustrem i unieś kąciki ust do góry. Śmiało! Wyżej, jeszcze wyżej! Bingo! Właśnie o to chodzi. Uśmiechasz się. W porządku, może i uśmiechasz się na razie na siłę. Ale to nie ma znaczenia. Liczy się fakt, że podjąłeś próbę. Dzięki temu miniruchowi, który właśnie wykonałeś na swojej twarzy, szybko zaczniesz zbierać profity. W każdej dziedzinie! Marylin Monroe powiedziała o uśmiechu: Nic nie kosztuje, a ma ogromną moc! Bo ten, kto się uśmiecha, łatwiej i częściej dostaje to, czego chce. A do tego czuje się o wiele lepiej!

Jak uśmiech wpływa na mężczyzn?

Kobiety podbijają serca mężczyzn promiennymi uśmiechami i jest to dla wszystkich jasne. Ale właściwie dlaczego tak się dzieje? Skąd bierze się to magiczne działanie? Psycholog Lars Penke wyjaśnia: „Rzeczywiście, badania potwierdziły, że uśmiechnięta kobieta jest oceniana przez mężczyzn jako bardziej atrakcyjna od tej z poważnym wyrazem twarzy”. I dodaje, że wystarczy przyjazne spojrzenie, żeby w męskim mózgu automatycznie włączył się system nagradzania. A to dopiero początek zalet uśmiechu.

W uśmiechu jest tak silna energia, że może koić emocje, napełnić nadzieją, pobudzić chęć do życia.

Uśmiech pomaga w pracy?

Pogodni ludzie budzą większe zaufanie. Także podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Albo przy wnioskowaniu o kartę kredytową. Radosny wyraz twarzy pomaga wybrnąć nawet z nieprzyjemnych sytuacji. „Przepraszam, ale ta kawa jest letnia, a ja lubię pić gorącą. Czy mogę prosić o inną?” Teraz wystarczy miło się uśmiechnąć i… filiżanka już jest na stole. Obdarzona pięknym uśmiechem ekspedientka bez komentarza przyniesie do przymierzenia dwudziestą parę butów w rozmiarze 38.

Teraz najważniejsza informacja: to wszystko działa tylko pod warunkiem, że Twój uśmiech jest szczery! Wymuszony, fałszywy grymas do niczego nie doprowadzi. Każdy rozpozna bez trudu, że grasz. Po czym? Bo kiedy udajesz, porusza się tylko mięsień jarzmowy znajdujący się między kącikami ust a kośćmi policzkowymi. Za to mięśnie wokół oczu pozostają nieruchome. Są tak ociężałe jak organizm  po zjedzeniu pizzy w rozmiarze XXL.

Krótko mówiąc: dobry humor to podstawa. Twoja wewnętrzna radość sprawi, że nie będziesz mógł przestać się uśmiechać. Czujesz, że Twój nastrój potrzebuje reanimacji? Polecam niezawodną metodę. Gwarantuję, że dzięki niej katapultujesz się na orbitę szczęścia.

Naukowcy nazwali ten trik „facial feedback”. Opiera się na założeniu, że wyraz Twojej twarzy może wpływać na emocje, jakich aktualnie doświadczasz. Czyli jeśli w świadomy sposób się uśmiechasz (nawet z przesadą), to od razu zaczynasz czuć się lepiej. Więc do dzieła! Unieś energicznie kąciki ust do góry! To nie tylko błyskawicznie poprawia ukrwienie skóry, ale też stymuluje dotlenienie mózgu. A do tego Twój organizm otrzymuje potężną dawkę serotoniny i dopaminy, czyli hormonów szczęścia. Wciąż nie wierzysz? Spróbuj! Nie będziesz mógł przestać się uśmiechać!  Do wszystkiego i do wszystkich.

Im więcej się uśmiechamy, tym częściej mamy na to ochotę i z czasem staje się to naturalną formą naszej ekspresji i elementem samopoczucia.
Moc uśmiechu – sekret młodości

Lubimy kiedy ktoś się do nas uśmiecha, tak szczerze, od serca. W uśmiechu jest tak silna energia, że może koić emocje, napełnić nadzieją, pobudzić chęć do życia. Wszyscy znamy korzyści płynące z uśmiechu ukochanej osoby. Uśmiech działa tak samo na całym świecie: przekracza bariery kulturowe, bariery ego, umysłu i dociera bezpośrednio do serca. Jogini twierdzą, że stały „wewnętrzny uśmiech” jest gwarancją zdrowia i długiego życia.

Współczesne badania to potwierdzają – pobudza on wytwarzanie hormonów szczęścia endorfin oraz wzmacnia system immunologiczny. Gdy gości na naszej twarzy regularnie, zmniejsza się poziom hormonów stresu: kortyzolu i adrenaliny, stabilizuje się ciśnienie krwi, uspokaja umysł, relaksują mięśnie.

Im więcej się uśmiechamy, tym częściej mamy na to ochotę, z czasem staje się to naturalną formą naszej ekspresji i elementem samopoczucia. W tym, aby „wewnętrzny uśmiech” promieniował z coraz większą mocą pomoże nam codzienna praktyka. Dzięki niej wzmacniamy uczucia akceptacji siebie i spokoju, niezależnie od sytuacji.

Najcenniejsze jest doznanie, że życie, które nas wypełnia, samo w sobie jest źródłem spełnienia i najdroższym skarbem. Gdy tego doświadczysz, wielki uśmiech, zrodzi się w Twoim sercu.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA