Wdzięczność – składnik sukcesu

utworzone przez | sty 8, 2018 | Uncategorized

Wdzięczność to piękne słowo. Piękne, ponieważ oddaje stan umysłu, który w istocie jest stanem głęboko uduchowionym. Wzbogaca osobowość o magnetyczny urok i stanowi uniwersalny klucz, który otwiera drzwi do magicznych mocy i do piękna Nieskończonej Inteligencji – to słowa Napoleona Hilla. Wdzięczność to umiejętność docenienia tego co się dzieje dookoła i co Cię spotyka. Świadoma i głęboka wdzięczność wypływa prosto z serca i promieniuje na zewnątrz. Świadoma wdzięczność nie szuka wielkich powodów do okazania. Wdzięczność to słowo „dziękuję” do otaczającego świata, do życia, do ludzi.
Milionerzy uczący, jak świadomie sięgać po bogactwo, zalecają: „dziękuj za każdą złotówkę, która wpływa na twoje konto, za każdy grosz, który znajdujesz”. Wdzięczność ma ogromną moc – przyciąga powodzenie, zadowolenie, obfitość. Kiedy jesteś wdzięczny wysyłasz światu komunikat „jest dobrze”, a jemu nie pozostaje nic innego, jak utwierdzać Cię w tym przekonaniu.
Wdzięczność, podobnie jak inne cechy ujmującej osobowości, jest po prostu pewnym nawykiem a także stanem umysłu. Dzięki świadomemu rozwijaniu postawy wdzięczności Twoja osobowość stanie się bardziej wytworna, dostojna i ujmująca. Wielu psychologów m.in. doktor Robert A. Emmons z University of California oraz doktor Michael E. McCullough z University of Miami prowadzi badania nad pozytywnym wpływem wdzięczności na nasze samopoczucie i zdrowie. Jasno z nich wynika, że Ci, którzy praktykują wdzięczność mają więcej energii, witalności, są zdrowsi, mają lepszy sen i lepiej sobie radzą ze stresem.
Wdzięczność, podobnie jak inne cechy ujmującej osobowości, jest pewnym nawykiem a także stanem umysłu.
Wdzięczność jest nierozerwalnie związana z miłością. Związek dwojga osób jest jak ogród: zadbany, należycie rozkwita. Potrzeba wody, słońca, by z nasion wyrosły silne, zdrowe rośliny. Jeśli zaniedbasz pielęgnacji, odkładając wszystko na później, szybko zarośnie chwastami. Jeśli depczesz rośliny, obrywasz listki, odmawiasz im miłości i pożywienia, uschną i zginą. Jeśli traktujesz swoją relację z wdzięcznością i szacunkiem, pozostanie silna. Jeśli poświęcasz jej swój czas, uwagę i starania, będzie się stale rozwijała. Jeśli jednak zaniedbasz ją i uznasz, że po prostu będzie trwała niezmiennie, istnieje obawa, że ona również uschnie i zginie. Tak łatwo uznać związek za coś, co nam się należy. W pewnym momencie brakuje pasji i wiele osób redukuje  swoje początkowe starania skupiając uwagę na innych obszarach. Jednak związek stale się zmienia i wymaga pielęgnacji by trwać. Tak jak ogród, ma swoje podstawowe wymagania. Po pierwszych zbiorach nadal potrzebuje pełnej miłości troski, wdzięczności i szacunku, jeśli ma stale rok po roku rozkwitać.
Istotą kultywowania więzi jest docenianie ukochanej osoby. Docenianie oznacza, że stale jest ona dla Ciebie najdroższa. Oznacza, że jesteś jej wdzięczny za wszystkie wspaniałe cechy i jak najczęściej okazujesz jak jest dla ciebie ważna i niezwykła. W akcie doceniania pokazujesz partnerowi w bezpośredni i subtelny sposób, że jest on osobą, która nadal przyprawa cię o bicie serca i doprowadza do ekstazy. Pokazujesz mu, że ma swój udział w tworzeniu piękna w twoim życiu.
Wdzięczność stanowi ważną inwestycję w przyszłość.
Praktykując wdzięczność bądź uważny. Staraj się znajdować coraz to nowe, niepowtarzalne sposoby na wyrażanie wdzięczności. Niekoniecznie w postaci materialnych darów: czas i wysiłek są cenniejsze, a ich ilość, jaką poświęcasz na okazywanie wdzięczności, jest bardzo cenna. Wdzięczność nic nie kosztuje. Stanowi za to ważną inwestycję w przyszłość. Niech do Twojego codziennego słownika najczęściej używanych sformułowań wejdą na stałe trzy: „Dziękuję”, „Jestem wdzięczny” oraz „Doceniam”. Ja jestem wdzięczna za miłość, słońce, moje marzenia i za to, że czytasz to co napisałam.

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA