Zazdrość a relacja w związku

utworzone przez | lip 11, 2019 | Uncategorized

Zazdrość jest uczuciem, którego doświadczamy będąc z kimś w bliskiej relacji. Zazdrość może być odczuwana silniej lub słabiej i sama w sobie nie jest niczym niewłaściwym. Jednak gdy przestajemy mieć kontrolę nad opanowaniem własnych emocji z powodu natężenia zazdrości i frustracji z tym związanej powinniśmy zgłosić się po pomoc do specjalisty.

Zazdrość to uczucie, które pojawia się niezależnie od naszej woli i staramy się ukryć je przed Partnerem oraz bliskim otoczeniem. Zazdrość często jest objawem braku zaufania do Partnera, niskim poczuciem własnej wartości.

Zazdrość wywoływana może być również dawnymi przeżyciami w związku z Partnerem, który okłamywał oraz ranił poprzez romanse i zdrady. Niekontrolowana zazdrość niszy relację z Partnerem oraz relacje z bliskimi.

Zazdrość odczuwana zbyt mocno potrafi destrukcyjnie działać również na nas samych.

Zazdrość odczuwana zbyt mocno potrafi destrukcyjnie działać również na nas samych. Gdy przestajemy panować nad własnymi emocjami, a górę biorą te niekorzystne dla naszego samopoczucia (gniew, złość, pogarda, zawiść, frustracja, zazdrość) negatywnie wpływa to na funkcjonowanie naszego organizmu oraz stan psychiczny.

Nadmierna zazdrość prowadzić może do obsesyjnej podejrzliwości i szukania powodów do kłótni z Partnerem. Brak zaufania objawiać się może poprzez m.in. sprawdzanie kont społecznościowych Partnera, wiadomości w telefonie komórkowym i e-maili. Chorobliwa zazdrość prowadzi również do kontroli znajomych Partnera i jego otoczenia.

Jako Psycholog udzielam wsparcia i pomocy osobom cierpiącym z powodu odczuwanej zazdrości. Pomagam wrócić do normalnego funkcjonowania i pokazuję nowe możliwości.

Jako Psycholog udzielam wsparcia i pomocy osobom cierpiącym z powodu odczuwanej zazdrości.

Jeżeli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia nie radzi sobie z emocjami, jest przygnębiony, sfrustrowany, jego relacje z Partnerem i bliskim otoczeniem nie są satysfakcjonujące, proponuję skuteczne rozwiązania, które pomogą uporać się ze skutkami negatywnych emocji i je przezwyciężyć.

Jestem doświadczonym specjalistą i najważniejszy jest Twój komfort. Obustronne zaangażowanie skutkuje pozytywnymi efektami pracy terapeutycznej i Twoim rozwojem. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej pomocy i wsparciu, gdy tylko zauważysz pierwsze niepokojące objawy koniecznie się ze mną skontaktuj!

NASZA PIERWSZA KONSULTACJA JEST BEZPŁATNA